Для працівника, з яким укладено трудовий договір, діють гарантії і компенсації, встановлені КЗпП, а саме:
Виконавець робіт за договором цивільно-правового характеру отримує грошову винагороду за виконані роботи та надані послуги, та оплату лікарняного в межах дії договору, за умови втраченого заробітку. Замовник та виконавець рівні в своїх правах. Умови для роботи в цілому залежать від змісту складеного договору. Але відпустка, компенсація відпускних, оплата відрядження, а також дотримання певних трудових норм виконавцю не надається.
При невиконанні роботи роботодавець може не підписати акт приймання робіт (послуг) та не заплатити, а не звільняти працівника за невиконання своїх обов’язків за трудовим договором.
Якщо винагорода виконавця, який не оформлений як фізична особа-підприємець, менша за мінімальну заробітну плату, та не має інших доходів, то втрачається страховий стаж.
По договору цивільно-правового характеру роботодавець не зобов’язаний донараховувати ЄСВ на суму різниці між мінімальною базою (наразі – 8 000 грн) та фактично сплаченою сумою. Наприклад, якщо ЄСВ сплачувався лише з 4 000 грн за місяць, то працівнику зараховано буде лише половина місяця страхового стажу, а не повний місяць, що впливає на:
Цивільно-правовий договір може бути перекваліфіковано на трудовий, якщо:
Головне управління ПФУ в Луганській області
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm