Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Товар відвантажено на спрощеній системі, а оплата отримана на загальній

Редакція

25.09.2017 225 0 0

ДФС в листі від 14.09.2017 р. № 1957/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадала, якщо у платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця ) відбулося до його реєстрації платником ПДВ, а друга подія відбулася після такої реєстрації платника ПДВ, то податкове зобов'язання з ПДВ за такою операцією не нараховується за умови, що такий платник не обрав касовий метод визначення податкового зобов'язання.

Якщо ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов'язань, то при надходженні після його реєстрації платником ПДВ оплати за поставлені товари/послуги, поставка яких відбулася до дати такої реєстрації, він зобов'язаний задекларувати податкові зобов'язання з ПДВ у встановленому законодавством порядку.

Крім того, якщо платник до його реєстрації платником ПДВ на дату виникнення першої події зобов'язаний був зареєструватися платником ПДВ у зв'язку з досягненням обсягу оподатковуваних операцій 1 000 000 грн, але не зареєструвався, то податкові зобов'язання з ПДВ нараховуються, а право на податковий кредит не надається .

Фінансовий результат до оподаткування платника податку на прибуток збільшується на суму доходу, отриманого в якості оплати за товари, відвантажені під час перебування такого платника на спрощеній системі оподаткування.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали