Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зведені акцизні накладні: коли реєструвати?

22.01.2020 412 0 0


Акцизні накладні можуть складатись за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та окремо за кожним акцизним складом/акцизним складом пересувним не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, використаного для власного споживання чи промислової переробки протягом звітного місяця, або втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, у тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з інших причин, пов’язаних з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування протягом звітного місяця (п. 231.3 ст. 231 ПКУ).

Реєстрація таких зведених акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних повинна бути здійснена платником у терміни, визначені п. 231.6 ст. 231 ПКУ, не пізніше 15 календарних днів з дня їх складання.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 15.01.2020 р. № 100/6/99-00-04-02-05-06/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист [...] про надання індивідуальної податкової консультації на отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо складання акцизних накладних.

У зверненні Товариство зазначає, що є платником акцизного податку з реалізації пального, і складає та реєструє акцизні накладні на реалізацію пального, на власне споживання пального.

Товариство у зверненні наводить норми п. З розділу II Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262 (далі - Порядок № 262) щодо термінів складання та реєстрації акцизних накладних.

Питання. Чи має право Товариство складати акцизні накладні на загальний і обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом звітного місяця, не пізніше останнього дня такого звітного місяця?

Відповідно до п. З розділу II Порядку № 262 акцизна накладна може бути складена за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним, кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та зареєстрована в Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом такого місяця.

Однак на сьогодні набрав чинності Закон України від 18 грудня 2019 року № 391-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку» (далі - Закон №391-IX), яким внесено суттєві зміни до ст. 231 та ст. 232 Кодексу України, зокрема, але не виключно, в частині термінів ) складання та реєстрації акцизних накладних.

Відповідно до внесених Законом № 391-IX змін:

  • зведена акцизна накладна може бути складена за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та окремо за кожним акцизним складом І акцизним складом пересувним особою, яка реалізує пальне, не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, використаного длі власного споживання чи промислової переробки протягом звітного місяця, або втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, у тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форо мажорних обставин чи з інших причин, пов’язаних з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування протягом звітного місяця (п. 231.3 ст. 231 Кодексу);
  • реєстрація в Єдиному реєстрі акцизних накладних першого примірника зведеної акцизної накладної здійснюється не пізніше 15 календарних днів з дня їх складання (п. 231.6 ст. 231 Кодексу).

Отже, акцизні накладні можуть складатись Товариством відповідно до п. 231.3 ст. 231 Кодексу за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та окремо за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним но пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, використаного для власного споживання чи промислової переробки протягом звітного місяця, або втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат , зіпсованого, знищеного, у тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з інших причин, пов’язаних з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування протягом звітного місяця.

Реєстрація таких зведених акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних повинна бути здійснена Товариством у терміни, визначені п. 231.6 ст. 231 Кодексу - не пізніше 15 календарних днів з дня їх складання.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали