Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

З 1 березня коди митниць у митних деклараціях вказують по-новому

Редакція

11.03.2017 881 0 0

ГФС в листі від 22.02.2017 р. № 4437/7/99-99-18-02-02-17 повідомила, що новий Класифікатор передбачає, що код ДФС, митниць ДФС та їх структурних підрозділів складається з 8 символів і формується за схемою «UAМММППП», де:

• «МММ» - тризначний код ДФС, митниці ДФС;

• «ППП» - «000» для ГФС або митниці, або «ХХ0», де XX - порядковий номер відповідного об'єкта класифікації - для підрозділу митного оформлення або пункту пропуску, або керівництва митного поста, розташованого за однією адресою з підрозділом митного оформлення у складі цього митного поста.

Наприклад:

«UA508000» - восьмизначний код Херсонської митниці ДФС;

 «UA508070» - код місця митного оформлення «сектор митного оформлення митного поста «Херсон-центральний» за адресою вул. Нестерова, 2, р. Херсон, Херсонська обл., 73000, де «508» - тризначний код Херсонської митниці ДФС, «07» - порядковий номер відповідного об'єкта класифікації починаючи з одиниці.

У зв'язку з цим з 01.03.2017 р. запроваджується зазначення у відповідних графах митних декларацій (далі - ТД) всіх типів, електронних дані документів, що використовуються для декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення у митний режим транзиту замість митної декларації, інших документів, замість девятизначного коду згідно з наказом ДФС від 23.02.2016 р. № 154 відомостей про код підрозділу митного оформлення, до пункту пропуску, митниці у відповідності з наказом ДФС від 19.01.2017 р. № 26 у форматі восьми символів.

Вищезазначене не поширюється на випадки зазначення у документах, які надаються для митного оформлення або складаються митницями після 01.03.2017 р., інформації про документах, оформлених до 28.02.2017 р., та відомостей про код підрозділу митниці, у складі реєстраційного номера яких наведені в форматі дев'яти цифр.

У разі якщо при нумерації і заповненні інших митних документів використовуються коди митниць або їх підрозділів, якщо нумерація або правила заповнення документа передбачають вказівку:

• коду митниці у форматі дев'яти цифр (наприклад, номер попереднього рішення про країну походження товару) - використовується восьмизначний код митниці ДФС «UAМММ000» відповідно до Класифікатора;

• коду спеціалізованого підрозділу, якому був присвоєний окремий код згідно з Класифікатором ДФС, митниць ДФС, їх структурних підрозділів, спеціалізованих департаментів та органів ДФС з питань державної митної справи, затвердженим наказом ДФС від 23.02.2016 р. № 154 (наприклад: номер рішення про відмову у видачі сертифіката на перевезення товару EUR.1, номер рішення про визначення коду товару, номер рішення і код підрозділу митниці, до яких прийнято рішення про коригування митної вартості товарів, в рішенні про коригування митної вартості товарів, у разі їх прийняття спеціалізованим підрозділом) - використовується восьмизначний код митниці ДФС «UAМММ000» відповідно до Класифікатора;

• коду митниці у форматі трьох цифр (наприклад: номер сертифіката з перевезення товару EUR.1, номер авторизації уповноваженого (схваленого) експортера, номер попереднього рішення про класифікацію товару згідно з УКТ ЗЕД) - тризначний код митниці ДФС «МММ» відповідно до Класифікатора;

• коду підрозділу митного оформлення митниці (наприклад: номер рішення про визначення коду товару, номер рішення і код підрозділу митниці, до яких прийнято рішення про коригування митної вартості товарів, в рішенні про коригування митної вартості товарів, у разі їх прийняття уповноваженою посадовою особою підрозділу митного оформлення) - використовується восьмизначний код відповідного підрозділу митного оформлення митниці ДФС «UAМММXX» відповідно до Класифікатора;

• перші п'ять цифр коду підрозділу митного оформлення (наприклад, номер уніфікованої митної квитанції МД-1) - використовуються перші п'ять цифр коду відповідного підрозділу митного оформлення митниці ГФС «МММХХ» згідно з Класифікатором (при цьому першими двома символами в полі «Номер» уніфікованої митної квитанції МД-1 проставляється «00»).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали