• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Реалізація пального без реєстрації: санкції

ДФС у листі від 23.06.2016 р. № 21649/7/99-99-12-03-03-17 нагадала, що реалізація пального без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку, - тягне за собою накладення штрафу на юросіб та фізосіб-підприємців у розмірі 100% вартості реалізованого пального (п. 117.3 ПКУ).

Також наслідком нереєстрації платником акцизного податку з реалізації пального є порушення ним граничних термінів реєстрації АН / розрахунків коригування до АН в ЄРАН та/або відсутності з його вини зареєстрованих АН / розрахунків коригування до АН в ЄРАН. Штрафи за це встановлені у ст. 1202 ПКУ (зазначені штрафи не застосовуються при порушенні строків реєстрації АН та розрахунків коригування до них, складених у перехідний період – з 01.03.2016 по 01.04.2016).

Сплата вищезазначених штрафів здійснюється на бюджетні рахунки за кодом класифікації доходів бюджету 14021900 (Пальне).

У разі порушення платником акцизного податку порядку реєстрації АН та розрахунків коригування до таких АН в ЄРАН, контролюючим органом проводиться камеральна перевірка. За її результатами складається акт у двох примірниках, який після реєстрації його у контролюючому органі вручається (надсилається) для підписання платнику податків протягом 3 робочих днів.

Оскільки факт реалізації суб’єктом господарювання пального без реєстрації його платником акцизного податку може бути встановлено як камеральною перевіркою (за даними Єдиного реєстру податкових накладних), так і документальною перевіркою, то штрафи, встановлені п. 117.3 ПКУ, застосовуються за результатами таких перевірок.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали