Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Працівник без трудового договору: які штрафи?

28.11.2019 1677 0 0

Під час здійснення державного контролю встановлено порушення вимог статті 24 Кодексу законів про працю України, де фізична особа-підприємець допустила без оформлення трудових відносин одного найманого працівника. Даний факт зафіксовано за фактичною адресою здійснення підприємницької діяльності в одному з магазинів. На робочих місцях продавців перебувало дві жінки. Одна з них пояснила, що трудовий договір з нею не укладався, стажується по декілька годин на день, заробітну плату  не отримує.

Прийняття працівника на стажування до оформлення з ним трудового договору – не є законним. Є цілком законний механізм перевірки відповідності працівника на роботі, яка йому доручається – це випробувальний термін. Умови та строк якого встановлено ст. 26-28 Кодексу законів про працю України.

Законодавством передбачено стажування лише для певних категорій осіб – студентів вищих навчальних закладів, а також у випадках професійної підготовки, передпідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних.

У разі якщо працівник приступить до роботи без оформлення трудового договору, на роботодавця (підприємство, установа, організація, фізична особа-підприємець) може бути накладено штраф передбачений ст. 265 Кодексу законів про працю України, а на посадову особу роботодавця може бути накладено штраф згідно ч. 3 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України – за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – накладається штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (станом на 01.01.2019 р. штраф складає 125190 грн.)

dspif.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали