Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Прийняття на роботу працівників із записами «ЛНР» та «ДНР»: роз’яснює Мінсоцполітики

Редакція

11.12.2017 804 0 0

Мінсоцполітики у листі від 18.10.2017 р. №447/0/22-17/134 нагадала, що при влаштуванні на роботу працівники зобов'язані подавати трудову книжку, оформлену в установленому порядку.

Водночас законодавством про працю не передбачено можливості відмови працівнику у працевлаштуванні у зв’язку з наявністю у трудовій книжці записів, внесених незаконно створеними на території України організаціями.

Крім того, законодавством про працю не встановлено обов'язку роботодавця при прийнятті на нове місце роботи визнавати недійсними чи виправляти попередні записи в трудовій книжці.

Так, у разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис.

У разі неможливості дотримання вищевказаного порядку виправлення записів трудових книжок працівників, що не відповідають законодавству, такі записи визнаються недійсними у судовому порядку.

Звертаємо увагу, що норми Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" застосовуються до населення тимчасово окупованої території, визнаної такою відповідно до статті 3 цього Закону.

Крім того, будь-які дії (зокрема внесення записів до трудової книжки працівників) незаконно створених на території України [організацій] не створюють правових наслідків. Разом з тим з порушеного питання рекомендуємо звернутися до Міністерства юстиції України.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали