Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Надання нерухомості в оренду

03.08.2020 268 0 0

З 01.07.2020 р. запроваджено обмеження в частині звільнення від сплати земельного податку для платників єдиного податку першої – третьої груп, якщо надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) є основним або одним із основних видів діяльності такої юридичної особи.


ГУ ДПС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 10.07.2020 р. № 2796/ІПК/20-40-04-03-20

Головне управління у Харківській області розглянуло звернення Товариства щодо сплати земельного податку платником  єдиного податку, та керуючись статтею 52 Податкового    кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (далі - Податковий кодекс) повідомляє.

Товариство проінформувало , що являється платником єдиного податку третьої групи і має у власності нежитлові приміщення, розташовані на земельній ділянці, що належить йому на праві постійного користування.

Товариство запитує, чи може на підставі ст. 297 Податкового кодексу продовжувати користуватись правом на звільнення від сплати земельного податку при умові продажу частини будівель (окремих будівель).

Нормами пп. 297.1.4 п. 297.1 ст.297 Податкового кодексу передбачено, що платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів, зокрема податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податну першої - третьої груп для провадження господарської діяльності.

З огляду на зазначене, звільнення від сплати земельного податку, що передбачено    297.1 ст. 297 Податкового кодексу, поширюється на Товариство за умови використання ним земельної ділянки для провадження господарської діяльності.

Разом з тим повідомляємо, що Законом України від. 16.01.2020 № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до ст. 297 Податкового кодексу України, зокрема:

  • платники Єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати подання податкової звітності з таких податків і зборів, зокрема податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками Єдиного податку першої-третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм,позичку) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (редакція пп.4 п.297.1 ст.297 Податкового кодексу України вступає в дію з 01.07.2020р.)

Зважаючи на викладене, з 01.07.2020 впроваджено обмеження в частині звільнення від сплати земельного податку для платників єдиного податку першої-третьої груп, якщо надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм , позичку) є основним або одним із видів діяльності такої юридичної особи.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали