Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Порядок розрахунку показника «SОвердрафт» в СЕА ПДВ

12.05.2020 202 0 0

відповідно до пункту 2001.3 ст. 2001 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 рок № 2755 - VI (далі - ПКУ) складовою формули щодо суми ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), зокрема є показник є показник сума Овердрафт (SОвердрафт).

 SОвердрафт – це сума середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені.

Відповідно до пункту 13 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 569 ДПС автоматично обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН.

Показник SОвердрафт підлягає автоматичному перерахунку щокварталу (протягом перших шести робочих днів такого кварталу) з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців станом на дату такого перерахунку, були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені.

Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком.

Крім того, для розрахунку/перерахунку показника SОвердрафт особа має бути зареєстрована платником ПДВ не менш ніж 12 послідовних місяців (без анулювання та повторної реєстрації протягом такого періоду).

В обрахунку показника SОвердрафт застосовуються суми нарахувань за попередні 12 місяців по деклараціях з податку на додану вартість/уточнюючих розрахунках до таких декларацій в частині суми, що підлягає сплаті до бюджету (рядок 18 декларації з ПДВ, уточнюючих розрахунків до таких декларацій), які погашені, в т.ч. відстрочені (розстрочені).

od.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали