Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Отримання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соцстрахування

30.10.2019 278 0 0

  1. Отриманий у закладі охорони здоров’я листок непрацездатності працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві (кадровика, табельника або бухгалтера) для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватись матеріальне забезпечення).
  2. Листок непрацездатності передається на розгляд комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, яка приймає рішення щодо призначення матеріального забезпечення (відмови в призначенні матеріального забезпечення).
  3. Бухгалтерія страхувальника нараховує суми матеріального забезпечення застрахованим особам та оформляє заяву-розрахунок.
  4. Страхувальник подає заяву-розрахунок до робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем реєстрації та на її підставі отримує фінансування від Фонду на свій окремий поточний рахунок.
  5. Після отримання фінансування страхувальник виплачує матеріальне забезпечення застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі в формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу). Фонд здійснює фінансування матеріального забезпечення, починаючи з шостого дня непрацездатності, до відновлення працездатності або встановлення інвалідності. Перші п’ять днів оплачуються за рахунок коштів роботодавця.

Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від розміру страхового стажу та становить:

  • 50 % середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;
  • 60 % середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від 3 до 5 років;
  • 70 % середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від 5 до 8 років;
  • 100% середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 8 років;
  • 100 % середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають пільги відповідно до законодавства.

Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, та складає 100 % середньої заробітної плати незалежно від розміру страхового стажу.

www.fssu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали