Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Покупці та споживачі послуг можуть перевіряти фіскальні чеки на сайті ДПС

20.05.2022 27 0 1

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що покупці (споживачі послуг) можуть перевірити дійсність отриманих фіскальних чеків у реєстрі «Пошук фіскального чека». Даний сервіс працює на сайті ДПС у відкритій частині Електронного кабінету, за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/c....

Фіскальний чек обов’язковий для більшості розрахункових операцій у роздрібній торгівлі, а також при наданні послуг населенню за готівковий розрахунок або з оплатою особистими платіжними картами.

Далі податківці наголошують, що інформація, яка проходить через РРО(ПРРО), зберігається в його фіскальної пам’яті, передається в органи ДПС через підключення до Інтернет і не може бути змінена або видалена. Тому фіскальний чек приймається як доказ факту продажу / послуги. є запорукою захисту прав громадян як споживачів надання гарантії, обмін або повернення товару, усунення недоліків тощо) та оберігає від купівлі контрабандних чи фальсифікованих товарів. 

Вимоги до змісту фіскального чека жорстко регламентуються законодавством України (Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Інформація про фіскальний чек з’являється на вебпорталі ДПС в Реєстрі «Пошук фіскального чеку» при:

  • фіскалізації чека у режимі онлайн – після отримання на пристрій підтвердження його фіскалізації на фіскальному сервері ДПС;
  • фіскалізації чека у режимі офлайн – після отримання від пристрою пакету даних про чеки сформовані в режимі офлайн (після відновлення зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером ДПС).

Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести: фіскальний номер РРО, дату та час видачі чеку.

Якщо фіскальний чек відсутній за результатами пошуку, то необхідно повторно перевірити введені дані у пошукових реквізитах та повторити пошук.

Відсутність фіскального чеку у базі даних свідчить про те, що дана сума не включена до оподатковуваного доходу. У такому разі покупець може надсилати лист з повідомленням про такий факт до ДПС. До такого повідомлення необхідно додати копію чеку, який не знайдено.

https://cv.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали