Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чому відбувається зупинення реєстрації податкової накладної в Реєстрі: відповідає ДПС

28.04.2023 138 0 0

Чому відбувається зупинення реєстрації податкової накладної в Реєстрі навіть за наявності діючої таблиці даних платника податку за кодом товару/послуг згідно УКАТЗЕД/ДКПП?

Порядком №1165 передбачено автоматизований моніторинг відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків. 

Вказаний механізм діє на основі алгоритмів, які в автоматичному режимі здійснюють перевірку поданих на реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування відповідно до ряду критеріїв, визначених Порядком №1165.

У разі коли за результатами автоматичного моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку №1165), реєстрація таких податкових накладних/розрахунків коригування зупиняється.

Відповідно до пункту 5 Порядку №1165 податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку №1165).

Після прийнятих змін до Порядку №1165 згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1428 від 23.12.2022, у разі наявності в номенклатурі податкової накладної товарів/послуг продавця згідно кодів з УКАТЗЕД/ДКПП, на які відсутні діючі таблиці даних платника податку, відбувається автоматизований моніторинг усіх без винятку товарів/послуг на умовному складі платника.

https://ck.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали