Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

На думку ДФС, вартість перевезення та харчування коштом роботодавця є доходами працівників

07.11.2018


Норми пп. 164.2.17 Податкового кодексу (далі – ПК) визначають види доходу платника податку, що класифікуються як додаткове благо.

На думку ДФС, ці норми не містять посилань на те, що доходи, одержані платниками податку у вигляді вартості їх перевезення, не обкладаються ПДФО, і можуть лише вказувати на те, що такі доходи не є додатковим благом.

Водночас до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПК (пп. 164.2.20 ПК).

Отже, як вважає ДФС, вартість послуг із перевезення працівників до місця роботи та назад, яке організовується юридичною особою (роботодавцем), не є додатковим благом, але включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інший дохід, що обкладається ПДФО і військовим збором (далі – ВЗ) на загальних підставах.

Щодо нарахування ЄСВ на вартість послуг із перевезення працівників слід зазначити таке. Постановою КМУ від 22.12.10 р. № 1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Перелік № 1170).

Витрати на перевезення працівників до місця роботи як власним, так і орендованим транспортом (крім оплати праці водіїв) не є базою нарахування ЄСВ (п. 7 розд. ІІ Переліку № 1170).

ДФС також дотримується думки, що дохід, отриманий фізособою як додаткове благо у вигляді вартості безоплатного харчування, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника й обкладається ПДФО і ВЗ на загальних підставах та є базою нарахування ЄСВ.

Неможливість персоніфікувати отриманий працівниками дохід (у разі безоплатного харчування за принципом «шведського столу»), на думку ДФС, не може слугувати підставою для звільнення працівника від сплати відповідних податків та зборів.

Отже, вартість громадського харчування у кафетерії та кімнаті для приймання їжі, яким забезпечують працівників протягом робочого дня за принципом «шведського столу», не є додатковим благом, але включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інший дохід та обкладається ПДФО і ВЗ. Крім того, такий дохід є базою нарахування ЄСВ, оскільки до Переліку № 1170 не входять витрати на безоплатне харчування.

Під час нарахування (надання) доходу в будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами і помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою, наведеною у п. 164.5 ПК.

Виходячи з викладеного, слід пам’ятати, що база оподаткування вартості перевезення та харчування визначається з урахуванням цього коефіцієнта.

Індивідуальні податкові консультації ДФС від 18.09.18 р. № 4081/6/99-99-13-02-03-15/ІПК та від 05.09.18 р. № 3853/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Як правильно виплатити компенсацію за невикористану соціальну відпустку працівниці, яка перебуває на етапі призупинення трудових відносин з 11.04.2022
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Більше за темою: Звільнення працівник...
04.07.2025
Чи має право на додаткову відпустку сумісник – учасник бойових дій
Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою і тому має право на відпустки відповідно до законодавства про працю. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли ...
04.07.2025
Оплата працівникам часу перебування в укритті під час повітряної тривоги
Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). На умовах, передбачених в трудовому договорі та/або в колективному договорі, оплата за час простою може здійснюватися у більшому розмірі. Більше за тем...
Кращі матеріали