Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

На думку ДФС, вартість перевезення та харчування коштом роботодавця є доходами працівників

07.11.2018


Норми пп. 164.2.17 Податкового кодексу (далі – ПК) визначають види доходу платника податку, що класифікуються як додаткове благо.

На думку ДФС, ці норми не містять посилань на те, що доходи, одержані платниками податку у вигляді вартості їх перевезення, не обкладаються ПДФО, і можуть лише вказувати на те, що такі доходи не є додатковим благом.

Водночас до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПК (пп. 164.2.20 ПК).

Отже, як вважає ДФС, вартість послуг із перевезення працівників до місця роботи та назад, яке організовується юридичною особою (роботодавцем), не є додатковим благом, але включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інший дохід, що обкладається ПДФО і військовим збором (далі – ВЗ) на загальних підставах.

Щодо нарахування ЄСВ на вартість послуг із перевезення працівників слід зазначити таке. Постановою КМУ від 22.12.10 р. № 1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Перелік № 1170).

Витрати на перевезення працівників до місця роботи як власним, так і орендованим транспортом (крім оплати праці водіїв) не є базою нарахування ЄСВ (п. 7 розд. ІІ Переліку № 1170).

ДФС також дотримується думки, що дохід, отриманий фізособою як додаткове благо у вигляді вартості безоплатного харчування, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника й обкладається ПДФО і ВЗ на загальних підставах та є базою нарахування ЄСВ.

Неможливість персоніфікувати отриманий працівниками дохід (у разі безоплатного харчування за принципом «шведського столу»), на думку ДФС, не може слугувати підставою для звільнення працівника від сплати відповідних податків та зборів.

Отже, вартість громадського харчування у кафетерії та кімнаті для приймання їжі, яким забезпечують працівників протягом робочого дня за принципом «шведського столу», не є додатковим благом, але включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інший дохід та обкладається ПДФО і ВЗ. Крім того, такий дохід є базою нарахування ЄСВ, оскільки до Переліку № 1170 не входять витрати на безоплатне харчування.

Під час нарахування (надання) доходу в будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами і помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою, наведеною у п. 164.5 ПК.

Виходячи з викладеного, слід пам’ятати, що база оподаткування вартості перевезення та харчування визначається з урахуванням цього коефіцієнта.

Індивідуальні податкові консультації ДФС від 18.09.18 р. № 4081/6/99-99-13-02-03-15/ІПК та від 05.09.18 р. № 3853/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Мінагрополітики здійснює моніторинг відповідності критично важливих підприємств Критеріям
Мінагрополітики наголошує на неухильному дотриманні вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів протягом діяльності підприємств з дати прийняття рішення про визначення їх критично важливими.  Більше за темою: Бронювання військовозобов’язаних працівників агропромислового се...
09.05.2025
Скільки отримає пенсіонер у разі благодійної пожертви від юрособи
Якщо благодійна пожертва адресна, 70 % суми виплачується пенсіонеру, 30 % суми спрямовується до бюджету ПФУ та використовується як фінансовий ресурс на виплату пенсій. Більше за темою: Договір пожертви До фінансування пенсійних виплат на благодійній основі може долучитися будь-яка юридична або...
09.05.2025
Інструктаж з охорони праці у разі надомної або дистанційної роботи
Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи В організації працює три особи (начальник та 2 головних спеціаліста). Наразі стало питання щодо проходження навчання з ОП: чи повинен проходити начальник організації чи спеціаліст, який займається розробкою та реєстрацією інструкц...
Кращі матеріали