• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Звітність з ПДВ подаємо за оновленою формою

03.07.2018 4314 0 4

Зачем нужен НДС?

Про порядок оподаткування ПДВ операцій з ліквідації (списання) ТМЦ і готової продукції у зв`язку із пожежею

ПДВ: як отримати бюджетне відшкодування на практиці

Податкове зобов’язання та податковий кредит: від А до Я


Нагадуємо, що наказом Мінфіну від 23.03.2018 р. № 381 затверджено зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість та Порядку її заповнення.

Наказ офіційно опубліковано 4 травня 2018 року та він набрав чинності 1 червня 2018 року.

Згідно з п. 46.6 ПКУ, оновлені форми діють для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення.

Так як наказ № 381 опубліковано в травні, вперше платники податків звітуватимуть за оновленими формами за червень 2018 року.

Змінами до Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ передбачено:

1. У таблиці 1 (ДС9) (додаток 9) зазначається обсяг податкових зобов’язань з податку на додану вартість з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними пунктом 161.3 Закону України „Про державну підтримку сільського господарства України”, розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний (податковий) період, зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних.”.

2.  Внесено зміни у додаток 5 (Д5). Розділ І додатку доповнено двома новими таблицями:

у разі формування суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1;

відомості про суми ПДВ, вказані в податкових накладних, складених з 01 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання податкової декларації з ПДВ, включені до суми податкових зобов’язань за минулі звітні (податкові) періоди, зазначаються у таблиці 1.2, крім податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1  (Д5) (додаток 5).

3. Також додаток 1 (Д1) доповнено двома новими таблицями:

у разі коригування податкових зобов’язань у зв’язку із збільшенням суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, заповнюється таблиця 1.1;

відомості про коригування податкових зобов’язань у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 01 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН, зазначаються у таблиці 1.2, крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д1) (додаток 1).

При цьому передбачено, що відомості до таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1) та таблиці 1.2 (Д5) (додаток 5) вносяться одноразово за звітний (податковий) період, за який вперше подається податкова декларація з ПДВ за новою формою.

Платники ПДВ, у яких звітним періодом є квартал, за 2 квартал 2018 року звітують так само за новою формою. 

https://www.minfin.gov.ua/

ПДВ - звітуємо за новими правилами

Звітність з ПДВ: від А до Я

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали

Звітність з ПДВ подаємо за оновленою формою