• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Про визначення бази обкладення єдиним податком для платників четвертої групи

06.02.2019 455 0 1

У зв’язку із проведенням та введенням у дію з 01.01.19 р. загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки (далі – НГО) земель сільгосппризначення, розташованих за межами населеного пункту (далі – все­українська НГО), структурний підрозділ ДФС надіслав своїм територіальним управлінням лист від 14.01.19 р. № 1005/7/99-99-12-01-05-17 (див. нижче). Згідно із цим листом на територіальні підрозділи ДФС покладається обов’язок під час здійснення камеральних перевірок звітності з плати за землю та єдиного податку (далі – ЄП) ураховувати дані всеукраїнської НГО.

У листі також зазначається, що НГО є базою обкладення земельним податком та ЄП для платників четвертої групи. Виходячи з НГО, розраховують також річну суму орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Отже, після введення в дію всеукраїнської НГО для розрахунку цих податків слід брати саме її показники.

Через це виникає запитання: як заповнювати декларацію з ЄП платникам четвертої групи? Адже після проведення всеукраїнської НГО кожна земельна ділянка має свою вартість, тому в декларації ці ділянки треба відображати окремо. А це досить незручно. На жаль, ДФС наразі не надала офіційних роз’яснень із цього питання.

ГО «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» направила до ДФС запит стосовно методики заповнення декларації з ЄП єдинниками четвертої групи. Про результати його розгляду ми обов’язково повідомимо.


ЛИСТ

Державної фіскальної служби України

від 14.01.19 р. № 1005/7/99-99-12-01-05-17

ПРО ВИЗНАЧЕННЯ БАЗИ ОБКЛАДЕННЯ ЄДИНИМ ПОДАТКОМ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЧЕТВЕРТОЇ ГРУПИ

Державна фіскальна служба України повідомляє, що відповідно до вимог пунктів 289.2 та 289.3 статті 289 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі – Держ­геокадастр) надано інформацію про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

Водночас Держгеокадастр додатково поінформував, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.18 р. № 552 «Про затвердження технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» затверджено відповідну технічну документацію. Наказ набрав чинності з 1 січня 2019 року.

Звертаємо увагу, що нормативна грошова оцінка земель є базою оподаткування земельним податком, застосовується для розрахунку річної суми орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, а також є базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи.

З огляду на викладене зобов’язуємо врахувати надану Держгеокадастром інформацію під час проведення камеральних перевірок звітності з плати за землю та єдиного податку.

Директор Департаменту податків і зборів з юридичних осіб
О. АНТІПОВА

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали