• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Про реєстрацію ПН/РК сільгоспвиробниками у межах спецрежиму

Редакція

02.10.2017 1200 0 0

ДФС у листі від 21.09.2017 р. № 2018/ІПК/16-31-12-01-34 нагадала, що усі податкові накладні/розрахунки коригування, складені сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарської продукції у межах спеціального режиму оподаткування, мали бути зареєстровані лише до 15 січня 2017 року включно. Починаючи з 16 січня 2017 року реєстрація таких податкових накладних та розрахунків коригування не здійснюється.

Тому платником ПДВ, який застосовував спеціальний режим оподаткування ПДВ, не може бути складений та зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної, складеної до 01.01.2017 щодо операцій, пов'язаних із здійсненням сільськогосподарської діяльності.

Відповідно до пп. 192.1.1 п. 192.1 ст. 192 ПКУ, якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Оскільки розрахунок коригування до податкової накладної не зареєстрований в ЄРПН, то підстави для зменшення податкових зобов'язань у постачальника (продавця) відсутні.

Читайте також:

Ціну на продукцію змінено: як скласти розрахунок коригування
Розрахунки коригування до спецрежимних ПН: вивчаємо проблему

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали