Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Про застосування спрощеної системи суб'єктами господарювання: ДФС

22.01.2019 159 0 0



Порядок застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності регулюється главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України (ПКУ).


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 17.01.2019 р. № 203/6/99-99-13-01-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула Ваше звернення про отримання індивідуальної податкової консультації (далі - ІПК) щодо окремих норм застосування спрощеної системи суб'єктами господарювання та відповідно до вимог ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) надає податкову консультацію.

Порядок застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності регулюється главою 1 розділу XIV ПКУ.

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з пп. 2.291.4 п. 291.4 ст. 291 ПКУ належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

Таким чином, обмеження щодо здійснення діяльності платників єдиного податку другої групи стосується тільки послуг, які надаються не платникам єдиного податку.

Разом з тим, фізичні особи - підприємці платники єдиного податку, Які обрали другу групу, можуть здійснювати продаж товарів юридичним особам на загальній системі оподаткування.

Відповідно до пп. 14.1.41 п. 14.1 ст. 14 ПКУ давальницька сировина - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що є власністю одного суб'єкта господарювання (замовника) і передаються іншому суб'єкту господарювання (виробнику) для виробництва готової продукції, з подальшим переданням або поверненням такої продукції або її частини їх власникові або за його дорученням іншій особі.

Отже, якщо Ви, як фізична особа - підприємець, здійснюєте виробництво продукції та у Витягу з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців вказаний відповідний код виду економічної діяльності (КВЕД) Ви можете бути платником єдиного податку другої або третьої групи.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуал ьний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали