Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ФОП-спрощенець на 3-ій групі: ведення Книги обліку, приклади обчислення доходу

10.01.2019 3872 0 4

Спрощена система оподаткування була розроблена спеціально для полегшення паперової роботи підприємців. Але часом, навіть у досвідчених бухгалтерів, що ведуть облік ФОПів, виникають запитання на які важко дати чітку та однозначну відповідь. Що ж робити, щоб не помилитися: все правильно оподаткувати та правильно оформити документи? Відповідь доволі проста: потрібно лише дослівно дотримуватися вимог ПК, а вже потім – підзаконних нормативних актів та роз’яснень органів ДФС. 

Зараз, ми з вами розглянемо деякі важливі питання, щодо розв’язання яких у бухгалтерів та ФОПів виникають проблеми.

Ця відповідь стосується ФОПів, які надають послуги (виконують роботи) за агентськими договорами та договорами: доручення, комісії, транспортного експедирування. 

Так, ДФС України в індивідуальній податковій консультації  від 25.05.18 р. № 2337/Б/99-99-13-01-02-14/ІПК (далі - ІПК) вказала на те, що в книгу обліку доходів потрібно вносити всю суму коштів (у т.ч. транзитних), яку отримано ФОПом. А от в податковій декларації платника єдиного податку відображати потрібно лише суму винагороди (комісії). І хоча ця консультація є індивідуальною, багато вирішив дотримуватися її приписів. На мою думку це є хибним рішенням з огляду на таке. 

Якщо буде проведена перевірка ФОПа, ревізори одразу побачать невідповідність даним книги обліку доходів та даним у податковій декларації, що може призвести до небажаних наслідків: нарахування додаткових податкових зобов’язань, штрафів, навіть переведення ФОПа на загальну систему. 

Коли Ви вже заповнюєте книгу, так як вказано в ІПК, то обов’язково зберігайте поруч і первинні документи з яких чітко видно, що Ви отримали лише винагороду (частину грошей), а не всю суму: договори, акти виконаних робіт, платіжні доручення та виписки банку

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали