Чи має право дочірнє підприємство залишатися на спрощеній системі оподаткування після переходу материнського на загальну систему?
Юрособа – платник єдиного податку (далі – ЄП) третьої групи має дочірні підприємства, які також є єдинниками. З 1 січня 2019 року юрособа збирається переходити на загальну систему оподаткування. Чи потрібно одночасно такий перехід робити й дочірнім підприємствам?
Так, потрібно. З 1 січня 2019 року разом із материнським підприємством перейти на загальну систему оподаткування слід і дочірнім підприємствам. Пояснимо, чому це так.
Як випливає із запитання, єдиним засновником підприємств є підприємство-єдинник – йому належить 100 % часток у статутному капіталі (далі – СК) кожної з «дочок».
А в п. 291.5 Податкового кодексу (далі – ПК) наведено обмеження, які не дозволяють деяким суб’єктам господарювання бути платниками ЄП першої – третьої груп. Наприклад, під заборону на застосування ЄП підпадають підприємства, у СК яких сукупність часток, що належать юрособам – неплатникам ЄП, дорівнює або перевищує 25 % (пп. 291.5.5 ПК).
У нашому випадку під час переходу материнського підприємства зі спрощеної на загальну систему оподаткування «дочки» підпадуть під цю заборону. Адже частка в їх СК на 100 % належатиме «прибутковому» підприємству-засновникові. Тому, щоб уникнути порушень, «дочкам» доведеться разом із материнською компанією також із 1 січня 2019 року перейти на загальну систему оподаткування.
Коментарі до матеріалу