Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Щодо оподаткування виплат за договором перестрахування перестраховику-нерезиденту

ДФС у листі від 09.08.2016 № 17201/6/99-99-15-02-02-15 надала відповідь, як оподатковуються виплати за договором перестрахування перестраховику – нерезиденту, що здійснює діяльність на території України через постійне представництво.

Податківці дійшли наступних висновків:

  1. Страхувальник – резидент з виплат за договором перестрахування на користь нерезидентів через страхових брокерів (постійних представництв брокерів-нерезидентів) сплачує податок за власний рахунок у момент здійснення перерахування таких виплат постійному представництву нерезидента відповідно до вимог п.п. 141.4.5 ПКУ. При цьому оподаткування таких виплат здійснюється з урахуванням рейтингу фінансової надійності (стійкості) страховиків та перестраховиків-нерезидентів.
  1. Нульова ставки за договорами перестрахування з нерезидентами може застосовуватися у разі, якщо рейтинг фінансової надійності (стійкості)  перестраховиків – нерезидентів (у т.ч. за посередництвом перестрахових брокерів)  відповідає вимогам, установленим Розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, від 11.07.2013 № 2262.

Таким чином, перерахування постійним представництвом головній компанії сум отриманих від страхувальників – резидентів України страхових платежів (страхові внески, страхові премії) та страхових виплат (страхові відшкодування) у межах договорів страхування або перестрахування ризиків, у т.ч. страхування життя на користь нерезидентів, не передбачає повторну сплату податку з таких доходів.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали