Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Назва посади не відповідає Класифікатору професій: яка загрожує відповідальність?

13.11.2018 10924 0 3



Записи в трудовій книжці про найменування роботи, професії або посади повинні відповідати Класифікатору професій ДК 003:2010 (далі – Класифікатор).

Це правило давно закріплене в п. 2.14 Інструкції, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58 (далі – Інструкція № 58). Проте питання про відповідність найменувань посад співробітників Класифікатору стало особливо актуальним не так давно. А саме з 1 серпня 2018 року – у зв'язку з унесенням змін до таблиці 5 Звіту з ЄСВ. Тепер у таблиці 5 необхідно відображати професійну назву роботи, код ЗКППТР, код Класифікатора професій і посаду.

Тому багато роботодавців саме зараз захвилювалися і почали цікавитися, що ж їм загрожує, якщо посада співробітника (співробітників) у трудовій книжці не відповідає Класифікатору.

Держпраці дала роз'яснення із цього приводу в листі від 24.09.18 р. № 4501/4/4.3-зв-18 (далі – Лист № 4501).

Зокрема, наголошується, що в разі порушення роботодавцем п. 2.14 Інструкції № 58 до нього можуть застосовуватися фінансові санкції згідно з абзацом восьмим ч. 2 ст. 265 КЗпП (за порушення інших вимог трудового законодавства). Штраф за таке порушення стягується у розмірі 1 мінімальної зарплати (зараз МЗП = 3 723 грн.). Цей штраф накладається на роботодавця – підприємство або підприємця.

Ми згодні з такою позицією Держпраці. Крім того, завважимо, що посадових осіб роботодавця також можуть притягти до адміністративної відповідальності згідно з ч. 1 ст. 41 КУпАП. У такому разі штраф може становити від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1 700 грн.). 

Проте ми радимо роботодавцеві не чекати перевіряючих з органів Держпраці, а ретельно перевірити самим штатний розпис, накази про прийняття на роботу і записи в трудовій книжці. І якщо виявиться, що назви посад не відповідають Класифікатору, краще відразу ж виправити ці порушення.

Зробити це можна таким чином:

Крок 1. Внести відповідні зміни до штатного розпису.

Крок 2. Видати наказ:

  • або про переведення співробітника на нову посаду (але це можна зробити тільки з відома співробітника – ст. 32 КЗпП);
  • або про перейменування посади (якщо функціональні обов'язки працівника не змінюються). У разі перейменування посади співробітника повідомляють про це за 2 місяці. Щоб не чекати 2 місяці, можна отримати письмову згоду співробітника у вигляді заяви.

Крок 3. До трудової книжки внести запис про переведення або перейменування посади.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали