Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Спадщина у вигляді частки в статутному капіталі товариства: що з ПДФО?

Редакція

05.09.2017 201 0 0

ДФС в листі від 28.08.2017 р N 1736/Г/99-99-13-02-03-14/ІПК нагадала, що відповідно до пп. "в" п. 174.1 ст. 174 ПКУ об'єктом спадщини платника податку є, зокрема, об'єкт комерційної власності, а саме: цінні папери (крім депозитного (ощадного), іпотечного сертифіката), корпоративне право, власність на об'єкт бізнесу як така, тобто власність на цілісний майновий комплекс, інтелектуальна (промислова) власність або право на отримання доходу від неї, майнові та немайнові права.

При цьому об'єкти спадщини, успадковані членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього ПКУ вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, в тому числі усиновлені.

З огляду на зазначене, дохід у вигляді вартості успадкованого майна (в тому числі у вигляді частки в статутному капіталі товариства), отриманий платником податку (спадкоємцем), який є членом сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали