Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Податкові накладні при експорті: вимоги, порядок коригування та реєстрація

Увага!
20.03.2025

Платник ПДВ з метою вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів зобов’язаний за кожним таким товаром скласти окрему податкову накладну (далі – ПН-РЕЗ) та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) до дня подання митної декларації для митного оформлення таких товарів (пп. 97.1 п. 97 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу, далі – ПК).

Підпунктом 97.5 п. 97 підрозд. 2 розд. XX ПК визначено, що операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів відображаються у складі податкової декларації за звітний (податковий) період, на який припадає дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформленої відповідно до вимог митного законодавства.

Коригування показників ПН-РЕЗ здійснюється шляхом складання розрахунків коригування в кілька етапів та лише за дотримання певних умов на кожному такому етапі, і можливий як до початку, так і після завершення митного оформлення експорту окремих видів товарів, але у разі наявності відповідних обставин та/або виконання певних умов.

Згідно з пп. «в» пп. 97.4 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ ПК розрахунок коригування до ПН-РЕЗ складається та підлягає реєстрації в ЄРПН:

  • у зв’язку з приведенням розміру ставки, застосованої відповідно до пп. 97.2 п. 97 підрозд. 2 розд. XX ПК, у відповідність з розміром ставки, визначеної пп. «б» п. 193.1 ПК (далі – РК-3), – після завершення розрахунків за відповідною операцією з експорту окремих видів товарів та за умови, що такий розрахунок коригування передбачає коригування виключно ставки податку і нарахованої суми податку.

РК-3 не складається до ПН-РЕЗ, яка містить в номері ознаку «7» (відразу застосована нульова ставка податку).

Підставою для складання РК-3 є отримання від банку інформації про завершення розрахунків платників податків за операціями з експорту окремих видів товарів.

Така інформація протягом трьох робочих днів, наступних за днем завершення розрахунків за відповідною операцією, надається банком ДПС шляхом надсилання Повідомлення про завершення розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення (далі – Повідомлення) в порядку, встановленому наказом Мінфіну від 09.10.2023 № 535 «Про затвердження форми Повідомлення про завершення розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, та Порядку його подання банками до Державної податкової служби України», у вигляді електронного документа з дотриманням вимог Законів від 22.05.2003 № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05.10.2017 № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

Отримане Повідомлення не пізніше наступного робочого дня після отримання від банку ДПС розміщує в електронному кабінеті платника податку.

У РК-3 може бути вказано тільки один код причини коригування (гр. 2.1 розділу Б табличної частини): 503.

РК-3 може бути складений тільки на зміну вказаної у ПН-РЕЗ ставки податку (0 % замість 14 або 20 %), та суми податку.

В ЄРПН може бути зареєстровано тільки один РК-3.

Після отримання Повідомлення, складання та реєстрації в ЄРПН РК-3 на зміну вказаної у ПН-РЕЗ ставки податку (0 % замість 14 або 20 %) сума податку, вказана в рядках 2.3.2 або 2.3.3 податкової декларації з ПДВ (далі – декларація), коригується шляхом відображення в рядках 7.2.2 або 7.2.3 декларації відповідно, зі знаком «–».

Коригування показників рядка 2.3.1 декларації на цьому етапі не здійснюється.

При цьому в рядках 7.2.2 або 7.2.3 колонка А не заповнюється, заповнюється колонка Б, оскільки в даному випадку коригування обсягу операції не здійснюється, а коригується лише сума нарахованого податку.

Зменшити суму податкових зобов’язань платник має право лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Отже, після складання та реєстрації в ЄРПН РК-3 коригування податкового зобов’язання відображається платником в декларації того звітного періоду, в якому його було зареєстровано в ЄРПН.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області 


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
16.05.2025
Контроль за роботою водіїв повинен здійснюватися незалежно від протяжності маршрутів та інших обставин
Відповідальність настає за невикористання картки водія та невиконання водієм обов'язку з роздрукування інформації на паперовому носії про режим роботи та відпочинок водія, або про недотримання водієм режиму праці та відпочинку. Укртрансбезпека інформує про судову практику Верховного Суду у справах щ...
16.05.2025
Як заповнити форму № 20-ОПП, якщо об’єкт оподаткування не має назви вулиці та номеру будинку
Для заповнення форми № 20-ОПП першоджерелом даних щодо об’єкта оподаткування, зокрема, щодо його місцезнаходження (адреси), є правовстановлювальні документи, які є актуальними на дату її подання. Більше за темою: Форма № 20-ОПП: правила подання та заповнення Яка інформація зазначається у...
16.05.2025
Оприлюднено судову практику щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік
Зроблено аналіз судової практики розгляду справ щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік. Східний апеляційний господарський суд здійснив аналіз судової практики розгляду справ щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік. Зокрема, проаналізовано судову статистику, ...
Кращі матеріали