• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оподаткування операцій за борговими зобов'язаннями за операціями з нерезидентами

ред. Uteka.ua

13.01.2017 456 0 0

ДФС у листі від 23.12.2016 р. №27818/6/99-99-15-02-02-15 нагадала, що прощення боргу за процентами резиденту пов'язаною особою — нерезидентом належить до безповоротної фінансової допомоги та включається до складу доходу за правилами бухобліку при формуванні фінансового результату. Розділом III ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці за операціями з прощення боргу за процентами з пов'язаною особою — нерезидентом.

Відповідно до п. 140.2 ПКУ для платника податку, в якого сума боргових зобов'язань, що виникли за операціями з пов'язаними особами — нерезидентами, перевищує суму власного капіталу більш ніж у 3,5 разу (для фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю, більш ніж у 10 разів), фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму перевищення нарахованих у бухобліку процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов'язаннями над 50% суми фінансового результату до оподаткування, фінансових витрат та суми амортизаційних відрахувань за даними фінансової звітності звітного податкового періоду, в якому здійснюється нарахування таких процентів.

Таким чином, норми п. 140.2 ПКУ застосовуються до нарахованих у бухобліку процентів незалежно від того, чи списана заборгованість за такими процентами в майбутньому.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали