Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Нарахування зарплати і відпускних за поточний та майбутні періоди: що з ЄСВ

08.07.2019 1980 0 0

Як піти у відпустку у 2019


Звітність по зарплаті: шпаргалка для бухгалтера


Нараховують ЄСВ працівнику, якому розраховують відпускні за поточний і майбутній періоди, за кожен період окремо. При цьому сплату ЄСВ здійснюють з усієї суми нарахованих відпускних у місяці, в якому були здійснені нарахування. 

Для працівника, який відпрацював частину місяця, а іншу частину перебував у відпустці, де загальна сума нарахованого доходу за поточний місяць не перевищує розміру МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток розміру МЗП, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, та ставки ЄСВ.

Водночас ЄСВ на суму другої частини відпускних нараховують на фактично нараховану суму, оскільки ці доходи включають до бази нарахування ЄСВ майбутнього періоду.

У разі якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру МЗП, суму ЄСВ розраховують як добуток розміру МЗП, та ставки ЄСВ. Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.

Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця не може зазначатися у звітному місяці за майбутні та минулі звітні періоди, за винятком відпустки, відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами та випадків поновлення на роботі особи за рішенням суду.

vl.sfs.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали