Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Мораторій на перевірки з єдиного соцвнеску діє, але не для всіх

12.09.2023 51 0 0

З 1 серпня 2023 р. набрав чинності ЗУ від 30 червня 2023 р. № 3219-ІХ «Про внесення змін до ПК та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219).

Законом № 3219 внесені зміни до ЗУ від 08 липня 2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464), зокрема в частині проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

Так, п.923 розд.VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464, викладеним у новій редакції, визначено, що, тимчасово, на період з 1 серпня 2023 р. до припинення або скасування воєнного стану на території України, встановлюється мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску крім перевірок:

  • пов’язаних з припиненням юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;
  • що проводяться на звернення платника єдиного внеску;
  • що передбачені пп.1–3 пп. 69.35 п. 69 підрозд.10 «Інші перехідні положення» розд. ХХ «Перехідні положення» ПК, а саме: документальні планові перевірки платників податків, які:
    • здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
    • здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
    • надають фінансові, платіжні послуги.

При цьому документальні перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, що були розпочаті та не завершені до 24 лютого 2022 р., крім перевірок, для яких встановлено мораторій абзацом першим цього пункту, поновлюються на невикористаний строк.

ДПС України

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали