Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Міндовкілля запустило застосунок ЕкоЗагроза та запрошує українців вступати до екологічного батальйону

16.05.2022 12 0 0

ЕкоЗагроза – це офіційний вебресурс і мобільний додаток Міндовкілля, завдяки якому кожен зможе дізнатися достовірну інформацію про стан повітря, води, ґрунту та інші довкіллєві дані. Наприклад, якщо телеграм-канали лякають радіаційним забрудненням – перевірити, чи радіація зараз у нормі. Горять ліси неподалік – подивитися актуальні дані про якість повітря.

«Більшості з нас знайома ситуація, коли після новин про авіаудари по нафтобазах або підрив цистерн з хімікатами починаєш швидко шукати інформацію про екологічну небезпеку поряд. В умовах активних бойових дій на території України та інформаційної війни ми розуміємо, що українцям важливо мати у смартфоні єдине офіційне джерело перевіреної інформації. Тому ми створили у вебресурсі мобільний додаток Міндовкілля – ЕкоЗагроза», – прокоментував міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

У застосунку на інтерактивній мапі України можна подивитися:

1) дані моніторингових систем щодо якості повітря та рівня радіаційного забруднення по всій Україні;

2) актуальні факти екологічних загроз, спричинених російськими окупантами.

Українці також можуть повідомляти про всі факти екологічних злочинів проти довкілля, свідками яких вони стали. Наприклад, про горіння військової техніки; пожежі в лісі; розлив нафтопродуктів чи отруйних речовин у ґрунт або водойму; викид отруйних речовин (хлор, аміак, сірководень, синильна кислота, азотна кислота) у повітря тощо.

Для зручності кожного, у застосунку доступна функція виклику екстрених служб.

«Долучайтеся до лав “екологічного батальйону”. Давайте разом виявляти та фіксувати всі злочини проти довкілля, які чинить окупант на нашій землі. Ці дані необхідні для швидкого усунення наслідків, а також будуть використані для стягнення з рф всіх завданих Україні збитків. І поки наші військові боронять кордони і бережуть наші життя, ми маємо берегти все те, заради чого вони захищають нашу країну», – зазначив міністр.

Вебресурс і додаток ЕкоЗагроза розроблено Міністерством захисту довкілля і природних ресурсів України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та партнерів – проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», APENA2 та SaveDnipro.

Посилання на веб-ресурс ЕкоЗагроза

GooglePlay – завантажити додаток

AppStore – завантажити додаток

Поставити запитання: info@mepr.gov.ua

За матеріалами Урядового порталу

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали