Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Який термін реєстрації в ЄРАН зведеної АН, у тому числі складеної у двох примірниках?

20.02.2020 110 0 1

Пунктом 231.3 ст. 231 ПКУ визначено можливість платникам акцизного податку з реалізації пального складати не пізніше останнього дня звітного місяця зведені акцизні накладні на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця:

  • у разі забезпечення безперервного постачання пального;
  • пального, реалізованого у паливний бак транспортного засобу або в тару споживача через паливороздавальні або оливороздавальні колонки з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі, на яке отримана відповідна ліцензія;
  • пального, використаного для власного споживання чи промислової переробки;
  • пального, втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, у тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з інших причин, пов’язаних з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування.

Термін реєстрації в ЄРАН першого примірника зведеної акцизної накладної визначено  п. 231.6 ст. 231 ПКУ, а саме - не пізніше 15 календарних днів з дня її складання. Такий термін реєстрації першого примірника акцизної накладної встановлено для всіх зведених акцизних накладних незалежно від кількості примірників, у яких складається така зведена акцизна накладна. 

Пунктом 231.6 ст. 231 ПКУ встановлено єдиний термін реєстрації другого примірника акцизної накладної отримувачем пального, незалежно від виду операції з реалізації пального, а саме - після фактичного отримання пального на акцизний склад/акцизний склад пересувний, але не пізніше трьох календарних днів, наступних за днем отримання пального на акцизний склад/акцизний склад пересувний розпорядником акцизного складу/акцизного складу пересувного - отримувачем пального.

ЗІР 114.11.03

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали