Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як заповнити заяву єдиннику при перевищенні обсягу доходу та переході на іншу групу платників єдиного податку

Роз’яснення

25.10.2024 15 0 0

Які поля заяви про застосування спрощеної системи оподаткування заповнюються ФОП – платником ЄП (першої або другої групи) у разі перевищення обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ПК, та переходу на іншу групу платників ЄП (другу або третю)?

Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Мінфіну від 16.07.2019 № 308 (далі – Заява).

Відповідно до п. 291.4 Податкового кодексу (далі – ПК) для платників єдиного податку встановлено, зокрема, граничні обсяги доходу для кожної групи платників єдиного податку:

  • перша група – 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року за календарний рік;
  • друга група – 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року за календарний рік;
  • третя група – 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року за календарний рік.

Пунктом 293.8 ст. 293 ПК, зокрема, визначено, що ставки, встановлені п. 293.3–293.5 ПК, застосовуються з урахуванням таких особливостей:

  • платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ПК, з наступного календарного кварталу за Заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.
  • платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ПК в наступному податковому (звітному) кварталі за Заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Заява подається не пізніше 20-го числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

До Заяви включаються відомості (за наявності), зокрема, про зміну групи та ставки платника єдиного податку (пп. 8 пп. 298.3.1 ПК).

Враховуючи вимоги пп. 1 і 2 п. 291.4 ПК для інформування контролюючого органу про перевищення обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ПК, платником єдиного податку (першої або другої груп) та про нездійснення/здійснення переходу на застосування іншої ставки (групи платників єдиного податку), формою Заяви передбачено проставляння у полі 5.5 Заяви відповідної позначки:

  • або у рядку «перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу та нездійснення переходу на застосування іншої ставки» (для платників єдиного податку першої – другої груп)»;
  • або у рядку «перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого підпунктами 1–3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ (для платників першої – третьої груп)».

У разі перевищення фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку (першої або другої групи) відповідного обсягу доходу, визначеного для таких платників у п. 291.4 ПК, та переходу на іншу групу платників єдиного податку (другу або третю) Заява подається з позначкою «Внесення змін».

При цьому підлягають заповненню поля 1–4, 5.2, 6–9 Заяви.

З метою інформування у полі 5.5 Заяви проставляється позначка навпроти рядка « перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого підпунктами 1–3 п. 291.4 ст. 291 ПК (для платників першої – третьої груп)».

Інші поля 5.1, 5.1.1, 5.3, 5.4, 10, 11 Заяви не заповнюються.

ЗІР, категорія 107.01


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали