Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміна системи оподаткування або групи єдиного податку

05.12.2023 239 0 1

Наприкінці року, підраховуючи річні підсумки, суб’єкти господарювання (далі – СГ) часто приймають рішення про зміну системи оподаткування. 

Перехід на загальну систему оподаткування може добровільним або вимушеним, якщо СГ порушив умови перебування на спрощеній системі.

Для відмови від спрощеної системи оподаткування СГ не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає заяву до контролюючого органу.

Для того щоб перейти на спрощену систему оподаткування, СГ має відповідати встановленим для цієї системи умовам щодо обсягу річного доходу, кількості найманих працівників та видів діяльності.

Заяву на перехід із загальної системи на спрощену потрібно подати не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто для переходу на ЄП з 1 січня 2024 року заяву необхідно подати не пізніше 16.12.2023.

У спецвипуску розглянемо, як здійснити перехід зі спрощеної системи оподаткування на загальну і навпаки, які документи та звіти потрібно подати, у які строки, а також якими будуть наслідки переходу на іншу систему оподаткування.
 

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали