Форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджена наказом Мінфіну від 19.06.2015 № 578 (в редакції наказу Мінфіну від 31.01.2025 № 57) (далі – Декларація) та передбачає заповнення додатка 3 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) за податковий (звітний) рік» (далі – додаток 3).
Зокрема, додаток 3 є невід’ємною частиною Декларації, який подається разом з Декларацією. Уточнюючий додаток подається до уточнюючої Декларації. Відповідно до типу Декларації – додаток 3 до уточнюючої загальної Декларації, додаток 3 за місцем розташування земельної ділянки до уточнюючої Декларації.
В уточнюючому додатку 3 заповнюються всі рядки та графи усіх розділів з урахуванням приміток. Якщо будь-які графи/рядки додатка 3 не заповнюється через відсутність показників, то у разі подання уточнюючої Декларації у паперовому вигляді такі графи/рядки прокреслюються, в електронному вигляді – не заповнюються. Вартісні показники уточнюючого додатка 3 зазначаються у гривнях з двома десятковими знаками.
Заповнення граф уточнюючого додатку 3:
У графі 2 зазначають кадастровий номер земельної ділянки (у разі наявності).
У графах 3 і 5 – зазначається площа власної та орендованої земельної ділянки в гектарах з чотирма десятковими знаками.
У графах 4 і 6 – зазначається частка ріллі власної та орендованої земельної ділянки у відсотках.
У графі 7 – зазначається нормативна грошова оцінка (далі – НГО) земельної ділянки, НГО якої проведена, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом (далі – ПК) для справляння плати за землю.
У графі 8 – зазначається НГО земельної ділянки, НГО якої не проведена – НГО 1 га ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого ПК для справляння плати за землю.
У графі 9 зазначається коефіцієнт (0,04 –за 2022 та 2023 роки, 0,05 за 2024 рік) .
У графі 10 зазначається кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користування на інших умовах (в т. ч. на умовах емфітевзису) платника податків.
У графі 11 зазначається МПЗ земельної ділянки, НГО якої проведена, за формулою:
гр. 7 х гр. 9 х гр. 10/12.
У графі 12 зазначається МПЗ земельної ділянки, НГО якої не проведена, за формулою:
гр. 8 х гр. 3 або 5 х гр. 9 х гр. 10/12.
У графі 13 зазначається загальне МПЗ за формулою:
сума рядків 1.n граф 11 та/або 12.
У графі 14 зазначається 20 % витрат на сплату орендної плати за віднесені до сільськогосподарських угідь земельні ділянки, орендодавцями яких є юридичні особи, та/або які перебувають у державній чи комунальній власності.
У рядку 01 (Загальне МПЗ) переносять дані з графи 13 рядка 2 розд. І.
У рядку 02 зазначається загальна сума сплачених платником єдиного податку податків, зборів, платежів протягом податкового звітного року, у тому числі:
У рядку 03 зазначається 20 % витрат на сплату орендної плати (ряд. 2 гр. 14 розд. І).
У рядку 04 зазначається різниця між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок. Значення рядка розраховується за формулою:
ряд. 01 – ряд. 02 – ряд. 03 розд. ІІ.
Значення може бути як зі знаком «+» так і зі знаком «–». Позитивне значення переноситься до рядка 4 Розрахункової частини уточнюючої Декларації для юридичних осіб.
ЗІР, категорія 108.02