Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як розраховується розмір допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами

03.09.2018 510 0 0За рахунок коштів Фонду соціального страхування України допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається у розмірі 100 % середньої заробітної плати за весь період перебування у відпустці по вагітності та пологах. Якщо середній дохід застрахованої особи менший за мінімальну зарплату, встановлену на час настання страхового випадку, допомога розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати.

Зазначений вид матеріального забезпечення фінансується Фондом незалежно від тривалості страхового стажу і на відміну від допомоги з тимчасової втрати працездатності має мінімальну гарантію щодо його розміру. Наприклад, якщо застрахована особа працює за основним місцем роботи неповний робочий день та має дохід, менший за мінімальний, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами буде розрахована для неї виходячи із затвердженої мінімальної заробітної плати.

Водночас якщо протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку стаж застрахованої особи становить менше шести місяців, сума допомоги розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Також сума матеріального забезпечення у розрахунку на місяць не має перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду.

Листок непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами видається з 30 тижня вагітності та становить 126 календарних днів. Жінкам, віднесеним до 1 – 3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижня вагітності тривалістю 180 календарних днів. У разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді додатково до основного видається листок непрацездатності строком 14 календарних днів.

Приклад загального розрахунку допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами виходячи з мінімальної заробітної плати: (3 723 грн (заробітна плата застрахованої особи) × 12 місяців) : 365 календарних днів × 126 календарних днів (тривалість лікарняного) = 15 422,40 грн (сума допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами від ФСС України). Податки та внески із зазначеної суми не утримуються.

http://www.fssu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали