Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як подати Розрахунок і додаток 4ДФ до нього за відокремлений підрозділ

Роз’яснення

25.06.2024 84 0 0

Яким чином подавати Розрахунок та додаток 4ДФ до Розрахунку за відокремлений підрозділ, не уповноважений нараховувати, утримувати та сплачувати ПДФО до бюджету? 

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 Податкового кодексу (далі – ПК) особи, які відповідно до ПК мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПК для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку – фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається. 

Якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за основним місцем обліку. 

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок), затверджені наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4. 

Причому податкова звітність подається платником податку до контролюючих органів згідно з ст. 49 ПК. 

Пунктом 49.3 ПК передбачено, що податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПК, в один із таких способів: 

  • особисто платником податків або уповноваженою на це особою; 
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів від 22.05.2003 № 851-VІ «Про електронні документи та електронний документообіг» (далі – Закон № 851) та від 05.10.2017 № 2155-VІІ «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155). 

Згідно з п. 3 розд. ІІ Порядку Розрахунок подається платником в один із таких способів: 

  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Закону № 851 та Закону № 2155; 
  • на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації; 
  • надсилається поштою з повідомленням та описом про вкладення, за умови, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не перевищує п’яти; 
  • на паперовому носії, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не перевищує п’яти. 

Розрахунок в електронній формі на електронному носії інформації може складатись платником з використанням безкоштовного спеціалізованого програмного забезпечення, актуальні версії якого розміщені на офіційному вебпорталі ДПС. 

У рядку 032 додатка 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» до Розрахунку (форма 4ДФ), який подається податковим агентом за його відокремлений підрозділ зазначається код за Кодифікатором за місцезнаходженням неуповноваженого відокремленого підрозділу (пп. 1 п. 4 розд. IV Порядку). 

ГУ ДПС у Рівненській області


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали