Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як уникнути штрафу за неправильно вказаний в АН акцизний склад

31.07.2020 428 0 0

Яка відповідальність загрожує платнику акцизного податку, якщо в акцизній накладній він невірно зазначить акцизний склад (у т. ч. пересувний), на який фізично відвантажене (отримане) пальне або спирт етиловий?

Якщо в акцизній накладній невірно вказано реквізити акцизного складу, на який фізично відвантажене (отримане) пальне / спирт етиловий, то особа, яка склала таку акцизну накладну, повинна скласти розрахунок коригування з кодом виду коригування «2».

Після реєстрації в ЄРАН такого розрахунку, платник має скласти та зареєструвати в ЄРАН нову акцизну накладну з правильними реквізитами, при цьому дата складення такої нової акцизної накладної має відповідати даті складення помилкової накладної, а порядковий номер має відповідати поточній нумерації.

Тут головне вписатись у граничні строки такої реєстрації.

Тобто, якщо нова акцизна накладна, складена з метою виправлення, зареєстрована в ЄРАН з порушенням граничного терміну, до платника акцизного податку застосовується фінансова відповідальність, передбачена п. 1202.1 ПКУ, в залежності від кількості календарних днів порушення терміну реєстрації.

Нагадаємо: відповідно до п. 1202.1 ПКУ порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації перших примірників акцизних накладних в ЄРАН, встановлених ст. 231 ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірах від 2 % до 40 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального / спирту етилового, зазначених у таких акцизних накладних, в залежності від кількості днів, на які порушені терміни реєстрації.

ЗІР 114.09

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали