• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи має право товариство перебувати на спрощеній системі, якщо набуває корпоративні права іншого товариства?

29.04.2021 22 0 0

Придбання Товариством № 1 корпоративних прав Товариства № 2, у випадку разової господарської операції не зобов’язує Товариство № 1 перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, за умови дотримання ним інших вимог, визначених гл. 1 розд. XIV Кодексу.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.04.21 р. № 1668/ІПК/99-00-18-04-03-06

Державна податкова служба України розглянула запит Товариства № 1 щодо застосування спрощеної системи оподаткування у разі придбання корпоративних прав іншого Товариства та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство № 1, яке зареєстровано платником єдиного податку третьої групи зі ставкою податку 5 відсотків доходу, планує придбати у фізичної особи належні їй корпоративні права іншого Товариства (далі – Товариство № 2), яке є платником інших податків і зборів, визначених Кодексом.

Товариство № 1 запитує про можливість перебувати на спрощеної системи оподаткування після того, як стане одноосібним засновником Товариства № 2.

Особливості застосування спрощеної системи оподаткування регламентовано гл. 1 розд. XIV Кодексу.

Підпунктом 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу визначено види діяльності, у разі здійснення яких суб’єкт господарювання не може бути платником єдиного податку третьої групи, та відповідно до п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів.

Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, що не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків.

Зазначене обмеження не поширюється на юридичних осіб - платників єдиного податку третьої групи, які вносять кошти або майно до статутного капіталу іншої юридичної особи.

Отже, придбання Товариством № 1 корпоративних прав Товариства № 2, у випадку разової господарської операції не зобов’язує Товариство № 1 перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, за умови дотримання ним інших вимог, визначених гл. 1 розд. XIV Кодексу.

При цьому варто враховувати, що придбання та продаж юридичною особою - платником єдиного податку третьої групи корпоративних прав інших юридичних осіб на постійній основі може розглядатися як фінансове посередництво.

Підпунктом 6 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва.

Додатково повідомляємо, що п.п. 528 п. 10 розд. XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема ст.ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали