Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Держфінмоніторинг оновив Рекомендації про операції, що підлягають фінмоніторингу

Увага!

06.09.2024 30 0 0

Державна служба фінансового моніторингу повідомляє, що з 1 вересня запроваджено новий механізм подання інформації про виявлені розбіжності щодо кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності клієнта.

Відповідно до п. 81 ч. 2 ст. 8 Закону від 06.12.2019 № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» суб’єкт первинного фінансового моніторингу зобов’язаний повідомляти в порядку, встановленому Міністерством юстиції, держателя Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб –підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) про виявлення розбіжностей між отриманими ним в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в ЄДР відомостями про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності клієнта (зокрема, про виявлення неповноти, неточностей чи помилок в інформації про кінцевого бенефіціарного власника або про структуру власності такого клієнта, що міститься в ЄДР) – протягом 10 робочих днів з дня виявлення розбіжностей.

Так, 1 вересня 2024 набрав чинності наказ Мін’юсту від 112.07.2023 № 2542/5 «Про затвердження Порядку повідомлення держателя Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про виявлення розбіжностей між отриманими суб’єктом первинного фінансового моніторингу в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відомостями про кінцевих бенефіціарних власників та/або структуру власності юридичної особи», згідно з яким суб’єкти первинного фінансового моніторингу зобов’язані повідомляти держателя ЄДР про виявлені ними розбіжності щодо кінцевих бенефіціарних власників та/або структуру власності юридичної особи в порядку і за формою, встановленими цим наказом.

Водночас повідомляємо, що з урахуванням зазначених змін Держфінмоніторингом оновлено:

  • Рекомендації щодо подання з 28 квітня 2020 року банками до Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу;
  • Рекомендації щодо подання з 28 квітня 2020 року небанківськими установами до Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу.

Указані оновлені рекомендації розміщено на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу в розділі: «Фінансовий моніторинг»/«Технології»/«Для банківських установ» та «Фінансовий моніторинг»/«Технології»/«Для небанківських установ».

Держфінмоніторинг


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали