Зміни в законодавстві з 12 по 16 травня 2025 року
Документи, які набули чинності з 12 по 18 травня 2025 року
Міністерство фінансів відповідно до ст. 32 Закону від 05.09.2017 № 2145-VIII «Про освіту» оприлюднило проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи».
Зміни стосуються Великоновосілківської, Гродівської селищних, Комарської сільської та Курахівської, Торецької, Мар’їнської, Бахмутської міських територіальних громад Донецької області.
НБУ вніс зміни до Інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків.
Верховна Рада 14 травня 2025 року прийняла в цілому Закон України «Про внесення змін до пункту 19 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Цивільного кодексу України щодо поновлення перебігу позовної давності».
Кабмін ухвалив постанову «Деякі питання функціонування інформаційно-комунікаційної системи «Державний аграрний реєстр».
ДПС вчергове відповідає на актуальні запитання щодо застосування окремих норм податкового законодавства України.
Держспецзв’язку працює над проєктом постанови КМУ про створення та використання реєстру забороненого програмного забезпечення.
Урядом схвалено законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відображення у податковому розрахунку сум податку на доходи фізичних осіб та військового збору, нарахованих на винагороду за працю військовополонених».
Порядок визначає основні вимоги щодо організації здійснення спостереження за станом довкілля та його складових, збирання, оброблення, проведення аналізу, зберігання та обміну інформацією щодо стану місць утворення, зберігання та видалення відходів.
Документ має за мету удосконалення положень КЗпП у частині розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у випадку систематичного невиконання працівником без поважних причин покладених на нього обов’язків.
Законом від 27.03.2025 № 4339-ІХ, який набрав чинності з 2 травня 2025 року, внесено зміни до КЗпП. Детальніше – у новині.
Держпраці вважає, що у такому випадку працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором, ураховуючи вимоги ст. 24 КЗпП.
Роботодавець матиме вибір: або працевлаштовувати людей з інвалідністю, або сплачувати зменшений внесок до спецфонду, з якого фінансуватимуться програми підтримки працевлаштування.
Запровадження Європейської професійної карти сприятиме мобільності українських фахівців та спростить їм доступ до ринку праці країн ЄС.
У пропозиції постачальника ціна подається без урахування ПДВ, а сума договору може враховувати ПДВ, що нараховується відповідно до вимог законодавства України.