Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ФОП – news (29.11–03.12.2021)

06.12.2021 299 0 0

Дайджест корисних подій

Плани перевірок на 2022 рік затверджено

На 1 грудня 2021 року 18 контролюючих органів опублікували плани перевірок на 2022 рік. Переглянути їх можна на Інспекційному порталі.

Підтримка бізнесу, який найбільше постраждав від пандемії та тисяча для вакцинованих

Перелік послуг ще формується. Планується, що витратити кошти буде можна на: придбання залізничних та авіаквитків на внутрішні рейси, абонементи до спортзалів чи фітнес-клубів, відвідати кінотеатр, театр, музей чи виставковий центр, придбати книги (зараз опрацьовуємо процес реалізації).

Облік та звітність

Погашення боргів повторно зареєстрованою ФОП за період першої реєстрації

Незалежно від того, що процедура зняття з обліку фізичної особи-підприємця (далі – ФОП) в контролюючих органах не завершена, але протягом року такий платник вдруге зареєструвався у державного реєстратора, то взяття його на облік здійснюється контролюючими органами за основним місцем обліку у день отримання відомостей з ЄДР щодо ФОП.

При цьому взяття на облік ФОП, яка протягом року вдруге зареєструвалася у держреєстратора, але у контролюючих органах ще не була знята з обліку, не припиняє її зобов’язань по забезпеченню остаточних розрахунків з податків від провадження підприємницької діяльності за її першою реєстрацією.

Податковий борг у ФОП-«єдинника» виник в середині кварталу: як визначаються два послідовних квартали з метою переходу на сплату інших податків і зборів?

Податкова вказую: якщо у ФОП – платника єдиного податку (першої – третьої груп) виник в середині кварталу податковий борг у сумі понад 3060 грн., то відлік двох послідовних кварталів (6 місяців) з метою її переходу на сплату інших податків і зборів починається з 01 числа місяця наступного за кварталом, в якому виник такий борг. У такої ФОП протягом шести місяців перевіряється наявність боргу на кожне 01 число місяця.

Якщо у ФОП обліковується податковий борг в сумі понад 3060 грн на кожне перше число протягом 6-ти послідовних місяців, наступних за кварталом, в якому він виник, то така особа зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів в останній день другого із двох послідовних кварталів (останній день шостого місяця).

Яким чином ФОП, у тому числі платник ЄП, яка здійснює діяльність у декількох місцях продажу (господарських об’єктах), веде облік товарних запасів?

ФОП, яка здійснює діяльність у декількох місцях продажу (господарських об’єктах), веде облік товарних запасів також за кожним окремим місцем продажу (господарським об’єктом) на підставіпервинних документів, які підтверджують отримання товарів такою ФОП або окремим місцем продажу (господарським об’єктом), та/або первинних документів на внутрішнє переміщення товарів між ФОП та його окремими місцями продажу (господарськими об’єктами). Первинні документи на внутрішнє переміщення товарів є невід’ємною частиною такого обліку.

Первинні документи, на підставі яких внесено записи до Форми обліку, є обов’язковими додатками до такої форми. Внесення даних до Форми обліку щодо надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку їх реалізації.

Оподаткування

Про формування загального оподатковуваного доходу і суми витрат фізособи – «незалежника»

Датою при формуванні загального оподатковуваного доходу фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність є датафактичного надходження коштів на банківський рахунок (у касу) або отримання інших видів компенсацій, тобто застосовується касовий метод.

Крім того, остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в податковій декларації про майновий стан і доходи, в якій поряд з доходами від провадження незалежної професійної діяльності повинні зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого на доходи від провадження незалежної професійної діяльності в розмірах, визначених відповідно до закону (п. 178.7 ст. 178 ПКУ).

Особливості декларування, якщо ФОП на загальній системі оподаткування протягом звітного періоду дохід від підприємницької діяльності не отримував

Якщо протягом звітного періоду ФОП на загальній системі оподаткування діяльність не вела та дохід від підприємницької діяльності не отримувала, проте має інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, то вона подаєподаткову декларацію та додаток Ф2 до неї, у якому всі графи прокреслює.

У разі, якщо протягом звітного періоду фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування діяльність не вела та дохід від підприємницької діяльності не отримувала, та не має інших доходів з джерел їх походження з України та іноземних доходів, то в неї не виникає обов’язку щодо подання податкової декларації та додатку Ф2 до неї.

РРО/ПРРО

Що необхідно зробити у разі виявлення несправностей програмного РРО?

У разі виявлення несправностей ПРРО або його викрадення чи компрометації особистого ключа ФОП зобов’язанийпротягом дня, в якому виявлено несправність, направити до контролюючого органу і виробника ПРРО та/або центру сервісного обслуговування (за наявності) Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО.

Як повернути готівку за товар, якщо у скриньці РРО не вистачає готівкових коштів?

У випадку, коли у скриньці РРО, який використовується ФОП, недостатньо готівки, щоб повернути необхідну суму покупцеві, така особа вноситьготівку до скриньки РРО за допомогою операції «службове внесення».

Соціальне страхування

Граничний термін сплати єдиного внеску ФОП – платником єдиного податку за себе

Як зазначаєподаткова: граничний термін сплати єдиного внеску за себе ФОП – платниками єдиного податку – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним, святковим або неробочим днем.

До якого бюджету фізична особа – «незалежник», сплачує задекларовані зобов’язання з ПДФО і військового збору та суми утриманих ПДФО і військового збору з доходів, нарахованих (сплачених) на користь найманих працівників, у разі зміни протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?

У разі зміни фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, сплата задекларованих зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб і військового збору та сум утриманих податку на доходи фізичних осіб і військового збору з доходів, нарахованих (сплачених) на користь найманих працівників, з дати взяття на облік у контролюючому органі за новим місцезнаходженням, здійснюєтьсядо відповідних бюджетів за новим місцезнаходженням.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали