Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Тисяча для вакцинованих: хто, як та в які строки її отримає

03.12.2021

Для чого започаткована програма «єПідтримка»?

Президентом України ініційовано програму підтримки бізнесу, який зазнав втрат під час карантину.

Держава вдячна тим людям, які вакцинувались, і пропонує за рахунок коштів, наданих за участь в кампанії вакцинації, підтримати підприємства зі сфери культури, спорту, перевезень. Бізнес не тільки бачитиме увагу держави, а й лояльність своїх клієнтів.

Хто зможе отримати 1000 грн?

Виплати отримають усі повнолітні громадяни України, які мають повний курс вакцинації, незалежно від того, коли вони робили такі щеплення.

Ця тисяча гривень не буде оподатковуватися, отримання коштів не є перешкодою для нарахування субсидій.

Обов’язковою вимогою є отримання 2 доз антиковідних вакцин (підтвердження у додатку Дія або офіційним документом про вакцинацію). Не зволікайте, генеруйте сертифікати зараз.

Яким чином 1000 грн отримуватимуть ті громадяни України, які наразі не мають додатка Дія?

Програма реалізовуватиметься в декілька етапів. Одразу від початку програми (1 етап) отримання коштів відбуватиметься через додаток Дія. Це - найшвидший і найпростіший спосіб. На другому етапі (3 квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний механізм нарахування, над яким зараз працюють.

Чи буде якийсь часовий ліміт на те, щоб витратити цю 1000 грн?

Громадянин може скористатися нарахованою сумою протягом 4 місяців після дня надходження коштів. У разі невикористання сума буде повернена державі.

Програма бонусних нарахувань розпочнеться з 19 грудня та триватиме впродовж наступного року.

З якого джерела будуть залучені кошти для реалізації ініціативи Президента?

Кошти буде виділено за рахунок збільшення видатків загального фонду Державного бюджету в обсязі 6 млрд грн.

Чи вистачить коштів на усіх вакцинованих у разі збільшення кількості вакцинованих обома дозами?

Держава закумулює стільки грошей, скільки необхідно, щоб забезпечити виконання всієї програми. Кількість людей, які вже вакцинувалися двома дозами, постійно збільшується, – тому зараз неможливо передбачити фінальну суму. Але ресурс у держави є. Цю допомогу отримають всі, хто вже має 2 щеплення.

Чи плануються додаткові системи захисту додатку «Дія», щоб унеможливити списання коштів зловмисниками?

Фінансові операції здійснюватимуться банками-партнерами, які мають надійні системи захисту платежів.

Як можна буде віртуальною карткою оплачувати послуги ? Ці гроші можна отримати на руки? Чи на спеціальний рахунок?

МінЦифри формує технічні вимоги підключення до програми для Банків-Емітентів.

Банки-емітенти підписують договори інформаційної взаємодії та декларацію відповідності технічним вимогам, вносять MCC-коди для обмеження витрат за спеціальними банківськими картками. Безкоштовно випускають такі картки для населення.

Громадяни у мобільному додатку Дія проходять коротку верифікацію, яка дозволяє їм отримати гроші на спеціальні банківські картки.

Мінекономіки нараховує гроші на спеціальні карткові рахунки громадян – по 1 тис. грн.

Громадяни розраховуються грошима з підприємствами, які відповідають визначеним MCC-кодам.

На першому етапі програми працюватиме такий алгоритм. Надання готівки не передбачене.

Чи картка для зарахування допомоги буде платною? Чи буде комісія за обслуговування?

Віртуальні картки – безкоштовні, жодних комісій за обслуговування не буде.

Який повний перелік послуг, на які можна буде витратити 1000?

Головна ідея програми – не тільки заохотити вакцинуватись, а й підтримати бізнес, який найбільше постраждав від пандемії. За цим принципом відбиратимуться послуги, на які можна витратити допомогу.

Перелік послуг ще формується. Планується, що витратити кошти буде можна на: придбання залізничних та авіаквитків на внутрішні рейси, абонементи до спортзалів чи фітнес-клубів, відвідати кінотеатр, театр, музей чи виставковий центр, придбати книги (зараз опрацьовуємо процес реалізації).

Наразі тривають перемовини з національними авіакомпаніями, які попередньо погодилися конкурувати за пасажирів із Укрзалізницею. Задля цього вони мають адаптувати ціни на квитки та розробити механізм їхнього придбання.

Чи можна розрахуватись за рахунок допомоги за послугу, якщо вона коштує більше 1000 грн, наприклад, додавши власні кошти з іншого рахунку?

Поки що розрахуватись можна тільки за послугу, вартістю до 1000 грн включно.

Відбір підприємств-учасників програми

Головна ідея програми – не тільки заохотити вакцинуватись, а й підтримати бізнес, який постраждав від пандемії. Це приблизно 6000 підприємств.

До програми плануємо залучити підприємства будь-якої форми власності, що є резидентами України, юридичні особи та фізичні особи-підприємці.

Зараз тривають консультації з бізнесом, ми зацікавлені, щоб коло учасників було якнайширшим.

Для участі підприємствам потрібна наявність платіжного терміналу або онлайн точки продажів, відповідність основній діяльності та MCC-коду, перелік яких буде визначено постановою КМУ.

Відбір здійснюватиметься на підставі MCC-кодів (коди типів витрат). Перелік кодів буде затверджений КМУ. Додаткової реєстрації для компаній для участі в програмі не потрібно.

МСС код – це код, який закріплюється за платіжним терміналом банком, використовується для класифікації бізнесу за видами товарів або послуг, які він надає.

Як буде контролюватися процес використання грошей через «Дію» – на спортзал, театр чи подорож Україною?

Громадяни розраховуються грошима у підприємствах, які відповідають

визначеним MCC-кодам. Держава контролює випадки нецільового використання коштів та блокує нечесних гравців ринку від участі у програмі.

https://khoda.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Стартував новий маркетинговий сезон торгівлі зерновими на біржі
З 1 липня 2025 року до 30 червня 2026 року триває новий сезон біржової торгівлі зерновими. Так, на Українській універсальній біржі (УУБ) вже укладено перші контракти, зокрема на постачання 100 тонн пшениці нового врожаю на понад 800 тис. грн. Це свідчить про високу зацікавленість ринку та готовність...
18.07.2025
Як записатися для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС
Розглянемо крок за кроком, що потрібно зробити, щоб через вебпортал ДПС записатися в електронну чергу Центру обслуговування платників. Який алгоритм запису для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС? Згідно з абзацом другим розд. I Примірного положення центру обслуговування платників,...
18.07.2025
В Україні – нові Прем’єр-міністр та Кабмін
Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. За таке рішення проголосували 262 народних депутати. Під час виступу в Парламенті новопризначена очільниця Уряду ...
Кращі матеріали