Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Дохід підприємця від незареєстрованого виду діяльності відображається в ф. № 1ДФ

Якщо фізична особа-підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПОДАТКОВИМ КОДЕКСОМ УКРАЇНИ  для платників податку-фізичних осіб.

При виплаті доходу податковий агент відповідно до п.п. 168.1.1 ПКУ зобов’язаний утримати податок на доходи фізичних осіб із суми виплаченого доходу, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.

Разом з тим, відповідно до п. 177.8 розд. IV ПКУ, під час нарахування (виплати) фізичній особі-підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності у межах обраних ним видів такої діяльності, якщо фізичною особою-підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, податкові агенти не утримують податок на доходи у джерела виплати.

При цьому, сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) на користь таких фізичних осіб-підприємців, відображається у податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «157». Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до п.п. 14.1.195 та п.п. 14.1.222 ПКУ.

Відтак сума оподатковуваного доходу, виплачена фізичній особі-підприємцю, отримана від виду діяльності, який не зазначено у документі, що підтверджує її державну реєстрацію, відображається в податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «157».

Відділ організації роботи
Головного управління ДФС у Тернопільській області

Джерело: http://tr.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Аналогічне роз'яснення надано у листі ДФС від15.09.2016 № 20119/6/99-95-42-02-16.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали