Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Часткове скасування мораторію на податкові перевірки

07.04.2021 240 0 0

Головне управління ДПС у Черкаській області доводить до відома платників податків, що Постановою КМУ від 03.02.21 р. N 89 Уряд вирішив частково скасувати мораторій на податкові перевірки шляхом скорочення терміну дії обмежень, встановлених п. 522 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, зокрема, документальних позапланових перевірок з підстав, визначених пп. 78.1.1 та/або 78.1.4 ПК.

Це стосується суб'єктів господарювання реального сектору економіки, які сформували податковий кредит за рахунок оформлення ризикових операцій з придбання товарів/послуг (із переліку ризикових платників податків, визначених у межах роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України, утвореної відповідно до Постанови Верховної Ради України від 24.04.20 р. N 568-IX).

Надання дозволу на проведення деяких видів перевірок-це не збільшення тиску на бізнес, а відновлення можливості забезпечити рівні умови ведення бізнесу для всіх.

Звертаємо увагу платників, що відповідно до п. 50.1 НК платник податків зобов’язаний за самостійно з’ясованим фактом заниження податкового зобов’язання:

  • або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання уточнюючого розрахунку;
  • або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Враховуючи вищезазначене, звертаємося до платників скористатися правом самостійно подати уточнюючий розрахунок та зменшити податковий кредит.

https://ck.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали