Зміни в законодавстві з 27 вересня по 01 жовтня 2021 року
Важливі роз'яснення держорганів на 01 жовтня 2021 року
Документи, що набрали чинності з 27 вересня по 01 жовтня 2021 року
Кабінет міністрів погодив законопроект, яким пропонується замінити з 1 січня 2022 року податковий період з квартального на місячний для подання звітності платниками податків.
Через ці фактори уряд пропонує внести зміни до Податкового кодексу та змінити податковий період з квартального на місячний. Йдеться про запровадження місячної звітності зі сплати єдиного внеску і податку на доходи фізичних осіб.
Тепер законопроект має розглянути Верховна Рада України. В разі ухвалення документа він набуде чинності з 1 січня 2022 року.
На період дії карантину, встановленого Кабінетом міністрів, вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 підлягають:
Перелік професій доповнено працівниками закладів вищої освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ.
Крім того, документ доповнений пунктом, згідно з яким вакцинація буде проводиться «в разі відсутності абсолютних медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень».
Держстат на офіційному вебсайті оприлюднив Перелік форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності, які можуть подаватись респондентами в електронному вигляді у 2021–2022 роках.
До 11 жовтня уперше в обов’язковому порядку надається держреєстратору структура власності з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника.
Зразки складання схематичного зображення структури власності оприлюднено на офіційному вебсайті Мінфіну (https://www.mof.gov.uа – «Головна», «Діяльність», «Фінансовий моніторинг», «Зразки складання схематичного зображення структури власності»).
В ДСТУ 4163:2020 змінився склад реквізитів документів, а саме: наразі ДСТУ 4163:2020 не передбачає використання такого реквізиту як «зображення нагород», змінилась нумерація реквізитів, новим у переліку є реквізит 28 «відмітка про ознайомлення з документом». Незважаючи на зазначені зміни у складі реквізитів, загальна кількість реквізитів залишилась незмінною – 32.
Відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації, де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу:
На сьогодні діє заборона (мораторій) на проведення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності встановлена Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Встановлено, що тимчасово, по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю):
Таким чином, до завершення дії карантину забороняються планові заходи зі здійснення державного нагляду (контролю) майже в усіх сферах господарської діяльності, окрім вищезазначених.
Причина: невідповідність паспортних даних в Реєстрі застрахованих осіб та електронному кабінеті пацієнта.
Рішення: актуалізація особистих даних. Як це можна зробити?
Існує два способи:
Платник податків при заповненні графи 5 розділу 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП самостійно визначає внутрішній ідентифікатор кожного об’єкта оподаткування, та для зручності ведення обліку об’єктів оподаткування може враховувати кількість таких об’єктів в порядку їх зростання.