Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В Україні хочуть заборонити оформляти своїх співробітників як «зарплатних ФОПів»

20.01.2022 73 0 0

В Україні ФОПам третьої групи єдиного податку хочуть обмежити можливість співпрацювати з юрособами. Це може дозволити скоротити схему від ухилення від сплати податків із зарплат, за якої працівника оформлюють не як працівника в штат (потрібно платити 22% ЄСВ, 19,5% ПДФО + військовий збір), а як ФОПа (потрібно платити 5% із зарплати).

Про це голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів в інтерв'ю OBOZREVATEL. «Ми зробили все на рівні законодавства для детінізації, зараз м'яч на боці органів виконавчої влади», – каже експерт. За його словами, єдине, що залишилося зробити – ухвалити реформу детінізації зарплат.

Що пропонує Гетманцев:

  • знизити ефективну ставку оподаткування;
  • розширити можливості для декларування;
  • запровадити сімейне декларування;
  • запровадити за польською моделлю податок на виведений капітал як опцію для середнього бізнесу з оборотом до 200 млн;
  • обмежити можливість працевлаштування у компанії «зарплатних ФОПів».

«Звузити можливість для співпраці ФОПів на третій групі з юрособами для надання послуг. Ви розумієте, про що я зараз говорю. Йдеться про тих, хто не хоче платити податки із зарплати та оформляє своїх співробітників як «зарплатних ФОПів». Це все реформа оподаткування доходів. Знижуємо ставку, проте змушуємо платити всіх», – пояснив Гетманцев.

https://news.obozrevatel.com

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали