Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Марафон-2021: Блискучий старт!

21.12.2020 7575 4 7

1 из 1

Усім відома приказка: «Як рік почнеш, так його і проведеш». Тож пропонуємо впевнено закінчити цей складний 2020 рік та блискуче стартувати в новий, 2021 рік з Uteka!

Для цього долучайтеся до Марафону-2021: Блискучий старт!

Стартує 21-й рік,
А з ним – бюджетна «казка».
Вже чути дзвін, чекай новин,
Але ще тисне маска.
Всі бухгалтери завмерли
І чекають змін.
Що нового нам готують
ВРУ й Мінфін?
Глибокий вдих на повні груди –
Ми з вами йдемо в унісон!
Вам стартувати допоможе
Наш новорічний МАРАФОН!

Беручи участь у Марафоні, ви отримаєте не тільки заряд гарного настрою, але й не проґавите важливих для бухгалтера справ, подій і новин.

Кілька разів на тиждень протягом двох місяців ви отримаєте повний комплект рішень за темами:

  • як відсвяткувати Новий рік з урахуванням сучасних особливостей та потішити своїх працівників подарунками та матеріальними заохоченнями;
  • що потрібно зробити до завершення року: шпаргалка для бухгалтера;
  • як виправити помилки в обліку та звітності й підготуватися до звітного періоду;
  • якими карантинними пільгами та як можна скористатися;
  • в яких випадках проводити дисконтування та як саме це зробити на практиці;
  • як скласти та оновити облікову політику;
  • головні цифри, стандарти, мінімуми та максимуми 2021 року та як їх застосовувати;
  • заповнення, блокування та розблокування ПН/РК;
  • докладно про зміни, що чекають нас 2021 року;
  • шпаргалка бухгалтерських проведень на всі випадки;
  • коли потрібно створювати резерви та забезпечення та як це правильно зробити на практиці;
  • порядок подання та заповнення фінансової та податкової звітності;
  • РРО-зміни.

Проживіть цей період спокійно, упевнено та цікаво!

До того ж ми підготували для вас чимало подарунків та сюрпризів! Підписуйтеся на розсилку та отримуйте від нас святкові та корисні листи й публікації.

Та, звісно, ми не можемо не згадати, що приніс нам 2020 рік та що очікувати вже найближчим часом.

Згадаймо про основні зміни року, що минає:

  • змінився критерій розміру доходу для застосування різниць;
  • змінився вартісний поріг для основних засобів;
  • установлено нові правила сплати податку на репатріацію з доходів нерезидентів;
  • змінилися ліміти для єдинників;
  • запроваджено мораторій на перевірки та штрафи на період карантину;
  • установлено «ковідні» доплати;
  • установлено матдопомогу від держави;
  • списано ЄСВ-борги підприємцям;
  • узаконено надомну та дистанційну роботу;
  • дозволено відпустку за свій рахунок на час карантину без обмеження 15 календарними днями;
  • почали застосовувати ПРРО;
  • відстрочено обов’язкове застосування РРО для всіх СГ до 2022 року;
  • збільшено мінімальну зарплату та соцгарантії;
  • уведено нові коди в податковій накладній;
  • змінився порядок розрахунку середньої зарплати;
  • змінився порядок перевірок ФСС;
  • змінився порядок тендерних закупівель;
  • введено обов’язковий фінмоніторінг.

Що ми очікуємо 2021 року?

  • збільшення мінімальної зарплати та соцгарантій;
  • запровадження єдиного рахунку для сплати податків та ЄСВ;
  • запровадження єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ;
  • звільнення від сплати ЄСВ ФОП-єдинників, які є одночасно найманими працівниками;
  • звільнення від сплати ЄСВ ФОП-загальносистемниками, які не отримують доходу;
  • скасування книг обліку для ФОП;
  • зміну граничних доходів для застосування РРО.

Звісно, це не всі зміни, які несе нам Новий рік. Та законодавці найближчим часом оприлюднять нові «поліпшення», про які наші фахівці докладно та оперативно розповідатимуть в Uteka. Долучайтеся до кола професіоналів, і ви завжди будете в курсі важливої інформації.

А ми розпочинаємо наш Марафон з актуальної новорічної теми:

Тема 1. «Подарунки, корпоративи, премії, знижки – під ялинку».

Цьогорічне святкування Нового року для багатьох колективів буде не зовсім звичайним. Проте свято і гарний настрій ніхто не скасовував!

Хороший керівник завжди зможе порадувати своїх працівників і «запалити» креативом. Адже можна дарувати приємні подарунки, нетрадиційно дякувати за роботу і навіть провести онлайн-корпоратив. 

Отже, в передноворічний час налаштовуємося на свято! А щоб не було новорічних облікових сюрпризів, а бухгалтери були впевнені в своїх рішеннях, озбройтеся підказками фахівців. Вони розкажуть безліч «святкових» нюансів, наприклад, чи можна дарувати алкоголь, як оподатковувати подарунки дітям, коли подарунки звільняються від ПДВ, як виплатити річну премію, надати знижки і багато іншого.

Також розповімо, як ми будемо працювати в новорічні свята і як оплатити роботу, якщо замість свята співробітнику довелося працювати.

Тема 2. Завершуємо рік без «хвостів»: шпаргалка для бухгалтера.

Для бухгалтера кінець фінансового року — це не тільки святкування та подарунки, а й неабияке навантаження.

Та це й не дивно, адже потрібно зробити багато важливих справ для того, щоб Новий рік став початком нової світлої полоси.

Справи потрібно впорядкувати, документи – оновити, зайвого – позбутися та підбити підсумки. До того ж, слід скласти плани на наступний рік, урахувавши нові напрями розвитку компанії.

Для того  щоб наш улюблений бухгалтер почувався впевнено та легко вирішив усі облікові завдання, фахівці Uteka підготували корисну шпаргалку про головні справи наприкінці року.

Отже, набувайте впевненості й перевіряйте, чи нічого ви не забули зробити.

Тема 3. В новий рік без помилок: виправлення в обліку та звітності.

Перед закриттям року в усіх справах бухгалтер наводить лад. Тому «генеральне прибирання» перед новорічними святами вже традиція. Допомагає у цьому інвентаризація, яка виявляє неточності та облікові розбіжності.  Якщо виявили помилку – виправляємо, якщо інвентаризаційну різницю – обліковуємо за спеціальними правилами.

Щоб у ваших бухгалтерських справах все було зразково, ми розповімо про можливі помилки. А якщо неточність все ж закралася до облікових даних або звітності – порадимо найоптимальніший варіант виправлення.

Згадаємо і про те, скільки коштуватиме помилка та врахуємо «карантинні» послаблення. Можливо, якісь із них не варто чіпати взагалі. 

Тема 4. Карантин – справі не перешкода: облік, оподаткування, пільги.

Цього року карантин завдав чимало клопоту бізнесу. Тому і ми не змогли обійти цю тему стороною. Адже у бухгалтера майже щодня виникають питання, пов’язані із відображенням «карантинних» операцій.

До того ж Уряд запровадив низку послаблень та пільг, які також не завжди зрозуміло та чітко прописані в законодавстві.

Але, ми впевнені, що українські бухгалтери ніколи не розгубляться та не складуть руки. Це вже показала практика 2020 року. Тому їм можна доручити будь-яку складну справу, адже вони обов’язково знайдуть вихід.

Та щоб ви, дорогі бухгалтери, почувалися трохи легше та впевненіше, вам на допомогу – консультації фахівців щодо карантинних особливостей обліку та оподаткування.

Тема 5. Дисконтуємо борги для звітності за 2020 рік.

За останній рік тема дисконтування стала однією з найпопулярніших і, водночас,  найскладніших у розв’язанні питань, з якими стикається бухгалтер у ході підготовки до фінзвітності за 2020 рік. 

Дисконтування – це приведення вартості майбутніх платежів до значення еквівалентної суми на теперішній момент. Для бухобліку це означає, що всі монетарні довгострокові борги треба відображати в балансі за теперішньою вартістю. До того ж, проводити дисконтування повинні всі підприємства: великі, середні, мікро та малі підприємства, які підпадають під дію НП(С)БО 25; єдиноподатникки третьої групи; комунальні неприбуткові підприємства тощо.

Донедавна в українському бухобліку вимоги щодо дисконтування довгострокових безвідсоткових заборгованостей не було, тоді як у західних системах дисконтування застосовують уже досить давно. 

На сьогодні дисконтування впливає на балансову вартість активів і тим самим здатне змінити фінансові результати компанії, репрезентовані у фінансовій звітності. Позаяк вибір ставки дисконтування довгострокових заборгованостей/зобов’язань залишається процесом творчим, коли повною мірою має виявитися професійне судження бухгалтера.

Без сумніву, ви впораєтеся з цим завданням, а ми вам допоможемо!

Читайте, як провести дисконтування кредитів, позик, фінансової допомоги, інших фінансових активів та зобов’язань.

Тема 6. Облікова політика – наказ № 1 на підприємстві: як скласти та оновити правильно.

Стартував новий бухгалтерський рік. А в бухгалтерських справах усе розпочинається з установлення або перегляду правил облікової політики. Навіть те, хто веде бухоблік, потрібно прописати в однойменному наказі. Тож безсумнівно, що наказ № 1 на підприємстві – це Наказ про облікову політику. 

Доволі часто ми недооцінюємо його значення. Адже цей документ є вагомим не лише для бухоблікових справ, але й для податкових. Він може як захистити підприємство та зіграти на його користь, так і завдати клопотів.

Пропонуємо розглянути цей важливий бухгалтерський інструмент. Читайте кращі матеріали, присвячені цій темі, аби ваша облікова політика була зразковою і могла захистити підприємство під час перевірок. І, звісно ж, хороший бонус – зразок облікової політики. І не один, а декілька – з урахуванням галузевих особливостей!

Тема 7. Зарплата та кадри: важливі правила та цифри 2021.

Відносини між працівником і роботодавцем завжди займають перші позиції в рейтингу важливих питань будь-якого підприємства. Особливу актуальність вони набувають на початку року, адже  кожен новий рік приносить нові мінімальні та максимальні показники, необхідні для розрахунку зарплати та сплати податків і зборів. До того ж в цьому році ми отримали низку змін: в розрахунку середньої зарплати, об’єднану звітність з ПДФО та ЄСВ, єдиний рахунок для сплати ЄСВ та податків тощо.

Нагадаємо, що в 2021 році мінімальна зарплата, від якої залежить більшість граничних податкових розмірів, зросла до 6000 грн на місяць (приблизно 212 доларів). Наразі в Україні одна з найнижчих мінзарплат. Так наприклад В Євросоюзі найнижча мінзарплата  в Болгарії — трохи більше 300 євро, а найвища — в Люксембурзі – понад 2000 євро. Мінімальна заробітна плата існує у 21 країні ЄС, окрім Данії, Італії, Кіпру, Австрії, Фінляндії та Швеції. Мінімальна заробітна плата в США становить 1160 USD/міс.

Сподіваємось, що скоро ми наздоженемо ЄС за рівнем зарплат. А поки що вивчаємо, чим порадує нас 2021 рік.

Тема 8. Шпаргалка бухгалтерських проведень.

Складання бухгалтерських проведень – процес цікавий, але подекуди може бути і складним. Ідея подвійного запису настільки геніальна, наскільки і проста! 

На сьогодні застосування подвійного запису в бухобліку – вимога законодавства. Лише підприємства, які мають право ведення спрощеного обліку доходів і витрат та не зареєстровані платниками ПДВ, мають право узагальнювати інформацію в регістрах бухгалтерського обліку без застосування подвійного запису (ст. 3 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV). Тому з метою забезпечення єдиних підходів до відображення операцій розробляють інструкції і типові кореспонденції рахунків, їх наводять у спеціальних довідниках і в коментарях до плану рахунків.

Ми зібрали опис та проведення для найпоширеніших господарських операції, а також тих, з якими бухгалтерові доводиться зустрічатися нечасто.

Оберіть потрібний розділ та скористайтеся готовими схемами бухгалтерських проведень з докладними числовими прикладами.

Тема 9. Зміни 2021 – що треба знати бухгалтеру вже в січні.

Зміни в українському законодавстві – процес постійний та непередбачуваний, лише встигай слідкувати. Але є одна постійна прикмета: Новий рік – нові зміни під ялинку. Тож на початку року ними зазвичай не просто припорошує, а й засніжує. 

Щоб для бухгалтера це не перетворилося у раптову лавину, яку неможливо контролювати, прокладаємо та розчищаємо доріжки найактуальнішими новинами та консультаціями фахівців.

Як казав Гордон Драйден: «Виживає не сильніший і не розумніший, а той, хто найкраще реагує на зміни, що відбуваються». Тож сприймайте їх з легкістю. А ми вам у цьому допоможемо.

Не зволікайте та вивчайте найважливіші зміни в законодавстві та нові форми, цифри, ставки. Все, що вам точно знадобиться у січні та впродовж 2021 року!

Тема 10. Забезпечення і резерви в обліку та звітності: як сформувати та використовувати.

Основним нормативним документом, який регулює облік забезпечень, є НП(С)БО 11 «Зобов’язання». У практичній діяльності доволі часто забезпечення також називають резервами. Це обумовлено різним перекладом назви одного й того самого терміна «provisions» із оригіналу МСБО 37 «Забезпечення, умовні зобов’язання та умовні активи». 

Слід розмежовуватимемо ці поняття. Тож під забезпеченнями розумітимемо статті, які подають у фінзвітності окремими рядками у складі зобов’язань згідно з вимогами НП(С)БО 11 або МСБО 37. А під резервами – контрактивні статті (наприклад, резерв сумнівних боргів, що зменшує балансову вартість фінансової дебіторки). 

А для чого взагалі резерви та забезпечення в обліку та звітності?

Щоб зрозуміти це, слід згадати один із основоположних принципів бухгалтерської методології – відповідності доходів і витрат, коли для визначення фінансового результату звітного періоду слід порівняти доходи звітного періоду з витратами, що були здійснені для отримання цих доходів. 

Як його застосовувати на практиці розглянемо докладно.

Тема 11. Головні цифри та норми 2021 року: соцстандарти, оподаткування, облік, звітність, РРО, готівка, ставки, відповідальність.

Кожен новий рік починається з вивчення соцстандартів, закладених в Законі про Держбюджет на поточний рік. Адже саме від їх розміру залежать граничні розміри для застосування пільг, нарахування ЄСВ, оподатковування доходів, розміри штрафів тощо.

Ці цифри, ставки податків і зборів, порядок застосування законодавчих норм мають бути завжди у бухгалтера під рукою.

Тож ми підготували для вас важливу актуальну інформацію, яку ви можете зберегти та використовувати за необхідності протягом всього 2021 року.

Тема 12. Фінзвітність за 2020 рік: як складати та подавати.

Фінансова звітність посідає одне з головних місць у роботі кожного бухгалтера. Утім, довести її складання до автоматизму вдається далеко не кожному. Причини цьому можуть бути різні, а одна з них – законодавці раз у раз підкидають усе нові й нові сюрпризи. 

Головною метою фінансової звітності є надання інформації про фінансовий стан, результати діяльності та зміни у власному капіталі й потоках грошових коштів компанії для того, щоб кінцеві користувачі могли задовольнити свої інформаційні потреби. 

Недостовірність і неточність фінансової інформації може мати дуже високу ціну.

Щоб ваша фінзвітність була складена на належному рівні, нагадаємо, які форми слід скласти тим чи іншим суб’єктам господарювання та в які строки їх подати, хто зобов’язаний оприлюднювати фінансову звітність та яка відповідальність загрожує, якщо цього не зробити. Також наведемо постатейний порядок заповнення форм фінансової звітності для підприємств, які керуються національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку. 

Тема 13. Податкова звітність – заповнюємо легко, здаємо вчасно.

Не зважаючи на те, що надворі зима, в січні-лютому бухгалтеру завжди спекотно, яка б температура за вікном не була, бо звітна пора – найгарячіша. 

Ми чудово знаємо наскільки бухгалтеру у цей період важливо мати під рукою корисну і потрібну інформацію.

Аби допомогти вам заповнити звітність, врахувати всі останні роз’яснення та водночас  заощадити час і нерви, ми зібрали публікації з найактуальніших питань, пов’язаних з поданням та заповненням звітності за основними податками: податку на прибуток, ПДВ, єдиному податку, ПДФО, ЄСВ, транспортному податку, екоподатку, рентної плати, плати за землю та нерухомість тощо.

Нагадаємо, які форми потрібно використовувати (адже на межі 2020/2021 рр. чимало форм декларацій було оновлено), коли звітувати, як не помилитися та що врахувати, заповнюючи звітність.

 

Перевірте свої знання та виграйте приз!

Умови на сторінках за темами.

Вітаємо переможців!

Тема 2:

Сметаннікова Олена Юріївна

OLENA KRECHA 

Вікторія Костянтинівна

Тема 3:

Головко Тетяна

Валентина Кафка

Руденко Олена

Тема 4:

Юлия О.

Мишнева Елена

ZINA KUSHIK

Тема 5:

Моладвець Марія Йосипівна 

Валентина Чорна 

Pasika Nataliia

Тема 6:

Дончик Олена 

Оксана Загородня 

Чернова Ольга 

Тема 7:

Руденко Тетяна 

Яремчук Надія Володимирівна 

Vyacheslav Bogdanovich 

Тема 8:

Сахно О.С.

Гринчук РЮМЮ

Любов Семенова

Тема 9:

Козинець Марія Сергіївна 

Щабрацька М.О. 

ver

Тема 10:

Самченко Юля

Бучко Наталія Володимирівна

Желтоног Світлана Іванівна 

Тема 11:

Литвінова Марина

Viktoriy Nes

Світлана Валентинівна

Тема 12;

Бучко Наталія Володимирівна 

Герасина Лариса Сергіївна 

Водопьянова 

Тема 13:

Осика К.В. 

Гавриш 

Гербалі Лариса 
 

Прийміть у подарунок шпалери від Uteka!

* Завантажте архівний файл, розпакуйте його і встановіть вподобане зображення на робочий стіл комп'ютера.

1 из 1
марафон_2021.zip
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 4

Кращі матеріали