Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Банки очікують на пожвавлення кредитування

Редакція

28.04.2016 147 0 0

Українські банки очікують зростання кредитування та припливу депозитів протягом наступних 12 місяців. Такі очікування відображають результати опитування банків про умови кредитування, проведеного Національним банком України у І кварталі 2016 року.

У II кварталі 2016 – I кварталі 2017 років збільшаться обсяги кредитів, наданих суб’єктам господарювання, вважає більшість банків-респондентів. Частка оптимістично налаштованих фінансових установ підвищилася із 60% до 62%. Разом із тим баланс відповідей* на питання про очікувану зміну кредитного портфеля був від’ємним (-12,2) через негативні очікування окремих банків з великою концентрацією кредитів корпоративного сектору.

У ІІ кварталі 2016 року банки очікують зростання попиту на гривневі кредити домогосподарств та корпоративного сектору, у першу чергу для великих підприємств.

Прогнозується поліпшення якості кредитів корпоративному сектору. На це розраховує 48% опитаних банків проти 32% під час попереднього опитування. Баланс відповідей становить 15,1 (13,2 за підсумками попереднього опитування).

Збільшилася частка банків, які висловили оптимізм щодо пожвавлення роздрібного кредитування протягом наступних 12 місяців, – з 33% респондентів у попередньому опитуванні до 44% респондентів.

Докладніше дивись за посиланням: http://www.bank.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали