• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Преміювання працівників: проблеми та ризики для медичного КНП

22.05.2020 832 0 1

Найпроблемнішим серед питань щодо оплати праці в медичних КНП є побудова системи преміювання. Крім того, що виникають серйозні труднощі під час її розроблення, хаотичність, у ній можуть бути «підводні камені», які в майбутньому призведуть до незворотних наслідків для роботодавця. Про це та інше – докладніше в нашому матеріалі.

Виплати стимулюючого характеру – премії входять до заробітної плати як у складі додаткової зарплати, так і у складі інших заохочувальних і компенсаційних виплат. Це прямо передбачено ст. 2 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108).

Методичні рекомендації щодо організації матеріального стимулювання праці працівників підприємств і організацій, затверджені наказом Мінпраці від 29.01.03 р. № 23, визначають премію як «основний вид додаткової, понад основну заробітну плату, винагороди, яка виплачується працівникам за результатами їх трудової діяльності та виробництва в цілому за показниками та умовами оцінки цих результатів, визначеними підприємством».

Фактично премії – це виплати понад тарифну та нетарифну (надбавки і доплати) частину зарплати, що стимулюють матеріальну зацікавленість працівників у результатах їхньої роботи та роботи підприємства загалом. На відміну від надбавок і доплат, премії враховують кінцевий результат трудового процесу, а не характер цього процесу чи особисті та кваліфікаційні досягнення виконавця.

Як зазначено в п. 2.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.0.04 р. № 5 (далі – Інструкція № 5), фонд додаткової зарплати містить, зокрема, премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій. Причому в пп. 2.2.2 цієї Інструкції йдеться про премії та винагороди, у тому числі за вислугу років, що мають систематичний характер, незалежно від джерел фінансування (крім сум, зазначених у пп. 2.3.2).

Згідно з п. 2.3 Інструкції № 5 до інших заохочувальних та компенсаційних виплат входять, зокрема, винагороди та премії, які мають одноразовий характер, а саме:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали