• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оплата праці в КНП – 2020: структура та розміри

21.01.2020 1402 0 0

Зміни-2020: будь на хвилі!

Комунальні некомерційні підприємства (КНП) з’явилися два роки тому в результаті перетворення з бюджетних ЗОЗ. Але досі не вщухають запитання щодо організації системи оплати праці, видів доплат, надбавок, підвищень, їх розмірів і умов преміювання. Тож проаналізуймо, якими нормативними актами мають керуватися КНП, чи встановлені для них обмеження в оплаті праці та на які підвищення, доплати, надбавки мають право працівники КНП.

Бюджетні заклади охорони здоров’я (ЗОЗ) тривалий час перебували в рамках жорстких бюджетних обмежень і тотального контролю. Змінивши статус на КНП, вони отримали певну свободу дій, але побоюються нею скористатися.

Тому проаналізуймо чинне законодавство з оплати праці й з’ясуймо, яких нормативно-правових актів мають дотримуватися КНП, а коли можуть діяти на власний розсуд.

Усі роботодавці (включаючи комунальні підприємства) зобов’язані дотримуватися норм ст. 96 і 97 КЗпП. Тому після перетворення бюджетного ЗОЗ на КНП потрібно було оновити колдоговір (внести зміни чи затвердити в новій редакції).

У колдоговорі КНП, дотримуючись норм і гарантій, передбачених законодавством, Генеральною та галузевими (регіональними) угодами, установлює:

Повна версія доступна тільки передплатникам