До 31 жовтня потрібно подати відомості про працівників – «чорнобильців»
Запитання – відповідь
За якою формою та до якого числа підприємство має подати списки та відомості про компенсації витрат для працівників, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи?
Частина витрат, які несе підприємство, надаючи працівникам - «чорнобильцям» пільги та компенсації, відшкодовується з бюджету. Щоб отримати відповідні компенсації, підприємства реєструються уповноваженим органом, для чого подають не пізніше ніж за два місяці до початку кожного бюджетного року (тобто до 31 жовтня) відомості про підприємство з визначенням кількості постраждалих осіб за категоріями отримувачів компенсацій та допомоги певних видів та кількості громадян, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, (п. 6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 20.09.2005 № 936).
Такі відомості подаються за формою № 2 (Паспорт даних підприємства, працівники якого отримують компенсаційні виплати та допомогу, пов’язані із заробітною платою, згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»), затвердженою наказом Мінсоцполітики від 22.06.2018 № 928 (далі – Наказ № 928). Форму див. тут.
Крім того, такі підприємства подають списки громадян із зазначенням прізвища, імені та по батькові, категорії, серії та номера посвідчення (за наявності), місця проживання (перебування), реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії (за наявності) та номера паспорта громадянина України (для осіб, які відмовляються від прийняття картки платника податків). Додатково до такого списку додається графік відпусток для таких громадян та розрахунок витрат для додаткової відпустки на наступний рік за формою № 3, затвердженою Наказом № 928 (Розрахунок видатків, пов’язаних із виплатою компенсацій та допомоги і наданням пільг, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», див. тут)
Наголосимо, що списки та графік відпусток складаються в довільній формі. На думку автора, такий графік відпусток подається лише стосовно працівників – «чорнобильців».
Відповідні документи подаються до місцевих органів соціального захисту населення за місцезнаходженням підприємства.
Більше інформації про порядок надання відпусток «чорнобильцям» див. у статті «Відпустки «чорнобильцям»».
Коментарі до матеріалу