Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Перевірки підприємств з питань бронювання: таблиця-підказка

Оновлено

27.01.2025 341 0 1

Питання перевірок бронювання на сьогодні є особливо актуальним. Тому далі пояснимо, що є підставою для таких перевірок, які органи можуть їх проводити, що саме вони можуть перевіряти. Відповідну інформацію для наочності наведемо в таблиці.


Підстави та періодичність перевірок підприємств, які забронювали працівників

На нашому порталі ми вже наводили питання, які можуть бути предметом перевірки військового обліку («Питання, які можуть бути предметом перевірки військового обліку: таблиця-підказка»).

Перевірки з питань бронювання дещо відрізняються від перевірок ведення військового обліку, хоча й мають багато спільного.

Звісно, головна відмінність у тому, що перевірки з питань бронювання можуть здійснюватися стосовно підприємств, установ, організацій, які причетні до бронювання, а перевірки з питань військового обліку – стосовно всіх юридичних осіб незалежно від причетності до бронювання.

Підставами для планових перевірок є попередньо затверджені розпорядженнями голів відповідних держадміністрацій чи міських голів плани перевірки стану організації та ведення військового обліку в держорганах, органах місцевого самоврядування (далі – ОМС), на підприємствах (крім СБУ та розвідувальних органів).

Підставою для позапланових перевірок є наявність заброньованих працівників або військовозобов’язаних працівників, яким видано мобілізаційні розпорядження.

Перевірки проводяться:

  • один раз на чотири роки в держорганах, ОМС, на інших підприємствах, де немає заброньованих працівників;
  • щороку (у т. ч. позапланово) у держорганах, ОМС, на підприємствах, в установах та організаціях, в яких працюють військовозобов’язані:
    – які заброньовані за цими органами, підприємствами на період мобілізації та на воєнний час;
    – яким видані мобілізаційні розпорядження.

Перевірка стану організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів проводиться за питаннями, визначеними в додатку 31 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487.

Питання, які можуть бути предметом перевірок бронювання, наведемо далі.

Кого перевірятимуть стосовно заброньованих працівників та з яких питань

Інформацію щодо перевірок бронювання, які здійснюватимуться районними (міськими) ТЦК, для наочності наведемо в таблиці:

Юридичні особи, в яких
проводитимуться перевірки

Питання щодо бронювання,
які перевірятимуться

1

2

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад

  • Організація та стан бронювання військовозобов’язаних, які працюють у таких органах (на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління держоргану, перебувають в їх підпорядкуванні) або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань.
  • Обґрунтованість бронювання військовозобов’язаних.
  • Обсяги бронювання військовозобов’язаних

Органи місцевого самоврядування (крім сільських, селищних, міських рад, на виконавчі органи яких покладається ведення військового обліку)

  • Організація та стан бронювання військовозобов’язаних, які працюють на підприємстві.
  • Обґрунтованість бронювання військовозобов’язаних.
  • Обсяги бронювання.
  • Наявність переліків посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню.
  • Оформлення документів з питань бронювання.
  • Порядок зберігання та видачі (анулювання) посвідчень про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
  • Наявність додатка 5 «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4, тощо

Підприємства, установи, організації (їх територіальні органи), заклади освіти, охорони здоров’я незалежно від підпорядкування і форми власності

Що перевіряє держорган, який ухвалив рішення про надання статусу критично важливого підприємства?

Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, затверджені постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 (далі – Постанова № 76, Критерії № 76), також містять умови стосовно перевірок. Так, держорган, який ухвалив рішення про визначення підприємства критично важливим, за потреби проводить перевірку на відповідність підприємства певним критеріям з дати ухвалення рішення про визначення підприємства критично важливим та здійснює моніторинг діяльності такого підприємства за звітний податковий період (п. 61 Критеріїв № 76).

Також перевіряється виконання вимоги абзацу третього п. 8 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого Постановою № 76, стосовно нарахування заброньованим працівникам щомісячної заробітної плати в розмірі не менше 20 тис. грн.

Підприємства, які визнані критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, перевіряються держорганом на відповідність критеріям, що передбачені в п. 9 Критеріїв № 76, а також стосовно відсутності в їх статутному капіталі частки держави-агресора та/або держави-окупанта (п. 14 Критеріїв № 76).

Таблиця. Кого перевірятимуть стосовно заброньованих працівників та з яких питань.doc
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Кадровик»

«КАДРОВИК» UTEKA.UA для інспекторів з кадрів, менеджерів персоналу, або ж начальник відділу кадрів, тобто в професійному житті пов’язані із роботою з кадрами, Розділ «КАДРОВИК» - саме для вас! Великий банк кадрових знань із щоденним оновленням, генератор рішень, який допоможе витрачати мінімум часу на вирішення задач.

7116 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали