Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Подання списків персонального військового обліку

18.01.2024 954 0 3

Практична ситуація

Чи потрібно зараз подавати списки персонального військового обліку до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі ТЦК)?

Ні, не потрібно.

До 25 січня списки персонального військового обліку, складені станом на 1 січня 2024 року, мають бути підпис ано керівником державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації (далі – підприємство), а також особою, відповідальною за ведення військового обліку (п. 40 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487, далі – Порядок № 1487).

Такі списки складаються замість заповнення особових карток типової форми № П-2, які велися відповідно до Порядку № 1487.

Нагадуємо! Із 5 січня 2023 року (після набуття чинності Порядком № 1487) немає необхідності вести облік військовозобов’язаних в особових картках типової форми № П-2. Із цієї дати інформацію щодо військового статусу працівників слід відображати саме у списках персонального військового обліку.

Крім того, списки персонального військового обліку формуються разом з відомістю оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (складається за формою додатка 12 до Порядку № 1487) та реєструються в службі діловодства підприємства.

Персональний військовий облік в держорганах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах ведеться за списками персонального військового обліку (зразок та роз’яснення щодо заповнення див. тут) (п. 33 Порядку № 1487). Вони складаються окремо за групами, а до списків кожної групи формується справа, у якій зберігаються копії військово-облікових документів призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Відповідно до п. 34 Порядку № 1487 з метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, зокрема, повинні забезпечити:

  • повноту та достовірність облікових даних, що вносяться до списків персонального військового обліку;
  • взаємодію з відповідними ТЦК , органами СБУ, підрозділами Служби зовнішньої розвідки щодо строків та способів звіряння цих списків, внесення відповідних змін до них;
  • періодичне звіряння списків із записами у військово-облікових документах (не рідше одного разу на рік проводять звіряння даних списків персонального військового обліку з обліковими документами ТЦК, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки, у яких вони перебувають на військовому обліку), результати якого вносяться до журналу обліку результатів перевірки (додаток 9 до Порядку № 1487).

Також інформація про прийняття на роботу (навчання), про зміни щодо прізвища, імені та по батькові (за наявності), реквізитів паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, адреси задекларованого/зареєстрованого місця проживання, адреси місця фактичного проживання, сімейного стану, освіти, місця роботи і посади, звільнення з роботи, завершення навчання (відрахування із закладу освіти) призовників, військовозобов’язаних або резервістів у 5-денний строк вноситься до списків персонального військового обліку.

Як бачимо, Порядок № 1487 не містить умови щодо необхідності подавати списки персонального військового обліку до ТЦК. Такі списки є внутрішнім документом підприємства та можуть звірятися із ТЦК за графіком звірянь.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Кадровик»

«КАДРОВИК» UTEKA.UA для інспекторів з кадрів, менеджерів персоналу, або ж начальник відділу кадрів, тобто в професійному житті пов’язані із роботою з кадрами, Розділ «КАДРОВИК» - саме для вас! Великий банк кадрових знань із щоденним оновленням, генератор рішень, який допоможе витрачати мінімум часу на вирішення задач.

4596 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали